Rockstar wydał na GTA 6 dwa miliardy dolarów. Tak wynika z przecieków od hakera

Wokół Rockstar Games i nadchodzącego Grand Theft Auto dzieje się w ostatnich tygodniach wiele. Choć haker zatrzymany za włamanie na serwery firmy i upublicznienie ich zawartości trafił w ręce władz, na światło dzienne wychodzą coraz to nowsze informacje.

Grand Theft Auto 6 to już nie tylko plotki, ale także potwierdzone informacje. W ostatnich tygodniach na światło dzienne wyciekło kilkadziesiąt materiałów prezentujących grę w fazie produkcji. Jak się okazuje, była to sprawka hakera, który pomimo ujęcia przez władze, wciąż daje się we znaki Rockstar Games.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu Wybierz serwis

Bolesny przeciek

Rockstar Games toczyło swoistą grę ze swoimi odbiorcami, specjalnie zdradzając jak najmniej informacji o nadchodzącej, szóstej części Grand Theft Auto. Oficjalnie wiadomo, że ta powstaje. I to tyle, pozostałe informacje obecne do niedawna w sieci były jedynie szczątkowymi przeciekami i domysłami mocniej zaangażowanych przedstawicieli społeczności.

Wszystko zmieniło się kilka tygodni temu, gdy za sprawą ataku hakerskiego na światło dzienne wypłynęło 90 materiałów wideo przedstawiających Grand Theft Auto 6 w fazie produkcji. Nie był to planowany wyciek, lecz efekt ataku hakerskiego. Firma potwierdziła autentyczność filmów, jednocześnie wyrażając ubolewanie z zaistniałej sytuacji.

Grand Theft Auto V17-latek odpowiedzialny za wyciek GTA 6. Postawiono mu zarzuty

Najdroższa gra w historii?

Haker, który odpowiadał za atak na Rockstar Games, został połączony ze złamaniem zabezpieczeń wielu innych firm, w tym Ubera czy Nvidii. Przed kilkoma dniami świat obiegła informacja o zatrzymaniu go przez brytyjskie służby. Okazało się, że jest to siedemnastolatek pochodzący z Wielkiej Brytanii.

Choć ten znajduje się w areszcie i postawiono mu zarzuty, pokłosie jego dokonań wciąż odbija się na Rockstar Games. Na Twitterze wyciekły zrzuty ekranu jego rozmowy z innym hakerem. Z rozmowy możemy dowiedzieć się o pozostałych dokonaniach nastolatka, który jednocześnie zdradza dotychczasową kwotę wydaną przez firmę na rzecz Grand Theft Auto 6. Ta miała zbliżyć się lub przekroczyć 2 miliardy dolarów.

Jeśli informacje okażą się prawdziwe, mamy do czynienia z najdroższą grą w historii. Z jednej strony o oszałamiająca kwota, zaś z drugiej GTA V przyniosło znacznie większe zyski. Jeśli nowe Grand Theft Auto ma być tytułem na lata, może to być całkiem realna kwota. W końcu GTA 6 to gra, która ma znacząco podbić poprzeczkę w branży rozrywkowej.

Cyberpunk 2077Cyberpunk lepszy niż Wiedźmin. Rekord pobity

Więcej o: