Cyberpunk lepszy niż Wiedźmin. Rekord pobity

Twórcy Cyberpunka 2077 w ostatnich dniach mają powód do radości. Za sprawą premiery serialu od Netfliksa tytuł ponownie powrócił do łask graczy, a jego statystyki szybują w górę. Aktualnie Cyberpunk 2077 jest odpalany częściej, niż Wiedźmin 3 kiedykolwiek w historii Steama.

W ostatnich dniach Cyberpunk 2077, ku uciesze twórców, ponownie pojawił się na ustach znacznej części społeczności graczy. To efekt niedawnych wydarzeń wokół tytułu, a najbardziej znaczącym z nich była premiera anime opartego o świat Cyberpunka w serwisie Netflix. Gracze szturmem ruszyli, aby ograć najnowszy tytuł Redów, a aktualne zainteresowanie bije na głowę historyczne wyniki Wiedźmina 3.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Cyberpunk 2077 powrócił do łask

Nieudana premiera Cyberpunka 2077 zdecydowanie zraziła część społeczności do tytułu. Fama o licznych błędach i glitchach uniemożliwiających skończenie gry wpłynęła na odbiór najnowszej produkcji Redów pośród osób, które jej nawet nie sprawdziły. W rzeczywistości tytuł oferował interesującą rozgrywkę już po kilku aktualizacjach, jednak społeczność mogła być zbyt zniechęcona, aby przekonać się samodzielnie.

Sytuacja zmienia się w ostatnich tygodniach. Wszystko za sprawą ostatniego poruszenia wokół tytułu. CD Projekt RED wydało sporą aktualizację, a także zapowiedziano premierę pierwszego DLC - Phantom Liberty. To jednak nie koniec intrygujących informacji, wszak w połowie września na Netfliksie zadebiutowało anime, którego akcja rozgrywa się w Night City.

Call of Duty: Modern Warfare IICall of Duty: Modern Warfare II dostępne dla graczy. Beta na wszystkich platformach

Rekordowe wyniki

Wyraźne zainteresowanie ze strony twórców gry, jak i premiera serialu zdecydowanie przypomniały graczom o Cyberpunku 2077, którzy zachęceni ostatnimi wydarzeniami postanowili sprawdzić grę. To nie były jednostkowe przypadki, lecz prawdziwy ogrom osób, który przełożył się na liczne rekordy. CD Projekt RED w mediach społecznościowych pochwalił się, że grę codziennie uruchamia blisko milion osób.

Jak się okazuje, Cyberpunk aktualnie wzbudza większe zainteresowanie niż wspominany z sentymentem Wiedźmin 3 w całej swojej historii. Jasno wskazują na to statystyki Steama. Przygody Geralta w szczytowym momencie były uruchomione przez 103 tysiące graczy. Cyberpunk w ostatnim tygodniu przebił tę barierę o blisko 30 tysięcy osób.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować Cyberpunka, może nie być do tego lepszej okazji. Aktualnie grę w promocji można zakupić za mniej niż sto złotych.

Grand Theft Auto VRockstar prawdopodobnie nie był jedynym celem ataku. FBI w akcji

Więcej o: