17-latek odpowiedzialny za wyciek GTA 6. Postawiono mu zarzuty

W ostatnich dniach branża gier przeżyła ogromne poruszenie za sprawą wycieku licznych materiałów przedstawiających Grand Theft Auto 6 w fazie produkcji. Jak się okazuje, władze ujęły podejrzanego, któremu postawiono zarzuty. To mieszkający w Wielkiej Brytani siedemnastolatek pałający się hakerstwem.

Produkcja przez wiele lat utrzymywana w sekrecie, następnie nieśmiałe przebąkiwania, aż tu znikąd publikacja blisko stu filmów przedstawiających GTA 6 w fazie produkcyjnej. Niekontrolowany wyciek był mocnym ciosem w Rockstar Games, które zdecydowanie inaczej wyobrażało sobie przedstawienie gry światu. Ci mogą jednak odetchnąć z ulgą, wszak osoba odpowiedzialna za przeciek została pochwycona przez władze.

To jeden z największych wycieków w historii

Społeczność fanów gier ze zniecierpliwieniem oczekiwała kolejnych informacji dotyczących Grand Theft Auto 6. Oficjalnych przekazów było jak na lekarstwo, a Rockstar Games pozostawało niezwykle powściągliwe. Powiedziano wyłącznie, że gra powstaje a swoim rozmachem ma znacząco podnieść poprzeczkę całej branży gier komputerowych.

Nieśmiało cenne informacje zdradzały przecieki z zaufanych źródeł, wciąż podsycając zaciekawienie. Te niedawno zostało zaspokojone w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Do sieci trafiło blisko sto nagrań przedstawiających Grand Theft Auto 6 w fazie produkcji. Na licznych materiałach wciąż widoczne były adnotacje od programistów, co jasno wskazywało na charakter roboczy pokazanej światu wersji gry.

Call of Duty: Modern Warfare IICall of Duty: Modern Warfare II dostępne dla graczy. Beta na wszystkich platformach

Haker został ujęty

Szybko jasnym stało się, że wyciek to nie zła wola jednego z pracowników, lecz efekt włamania na serwery firmy. O Rockstarze mówiło się zdecydowanie najwięcej, ale wiele przesłanek wskazywało, że nie byli jedynymi poszkodowanymi. Na włamanie zaczął skarżyć się między innymi Uber, który w oficjalnym oświadczeniu połączył sprawę przełamania własnych zabezpieczeń z Rockstarem, jednocześnie informując o zainteresowaniu sprawą przez FBI.

Jak możemy dowiedzieć się w ostatnich dniach, sprawca szybko został ujęty. Informację w przestrzeni publicznej podał Matthew Keys, dziennikarz Reuters. Zgodnie z jego doniesieniami za atak odpowiedzialny jest 17-latek, który działa w ramach grupy hakerskiej "Lapsus$.". Nastolatek miał zostać ujęty przez władze w Oxfordshire.

Udany atak na Rockstar i Uber nie jest ich pierwszym, wątpliwym moralnie, osiągnięciem. W przeszłości został aresztowany za udane ataki na Microsoft oraz Nvidię.

Grand Theft Auto VRockstar prawdopodobnie nie był jedynym celem ataku. FBI w akcji

Więcej o: