Rockstar Games komentuje wyciek GTA 6. "Prace nad kolejnym GTA będa kontynuowane"

W miniony weekend doszło do ogromnego wycieku dotyczącego nadchodzącej gry Rockstar Games, Grand Theft Auto 6. Do sieci trafiło kilkadziesiąt zrzutów ekranu i filmów przedstawiających grę we wczesnej fazie produkcji. Do sytuacji po kilkunastu godzinach odniosło się studio.

Długie milczenie, niewielkie przecieki aż nagle bomba. W miniony weekend do Internetu trafił ogromny przeciek dotyczący nowego Grand Theft Auto 6. To kilkadziesiąt filmów i zrzutów ekranu, które przedstawiały grę w fazie produkcji. Materiały powoli zostają usuwana z poszczególnych serwisów, a do całości sprawy odniosło się Rockstar Games.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Gigantyczny wyciek

W weekend do sieci trafiło aż 90 filmów przedstawiających bardzo wczesną wersję Grand Theft Auto 6. To wciąż wersja robocza gry, wszak materiały przedstawiają charakterystyczne adnotacje pozostawione w projekcie przez programistów. Na forach dyskusyjnych pojawiły się także informację, jakoby osoby odpowiedzialne za wyciek były także w posiadaniu kodu źródłowego gry.

Wyciek był dotychczas największą dawką informacji na temat szóstego GTA. Twórcy dotychczas milczeli na temat produkcji w oficjalnych przekazach. Potwierdzili jedynie trwające prace, a także fakt, że gra ma podnieść poprzeczkę branży gier komputerowych o szczebel wyżej.

Rockstar oficjalnie zabiera głos

Przez długie godziny po wycieku Rockstar Games nie zabrakło oficjalnie głosu, unikając komentarza do całej sprawy. Pracownicy mieli jednak nie stronić od rozmów z dziennikarzami. Przedstawiciel Bloomberga, Jason Schreirer, powołując się na kontakt z deweloperami, potwierdził autentyczność wycieku.

W poniedziałkowe popołudnie na mediach społecznościowych studia pojawiło się oficjalne oświadczenie. Potwierdzono, że doszło do naruszenia sieci firmy, które doprowadziło do nielegalnego pobrania plików, w tym materiałów dotyczących wczesnej wersji następnego Grand Theft Auto. Atak miał jednak nie wpłynąć na działanie gier czy pracę programistów.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, że szczegóły kolejnych gier zostały pokazane społeczności w ten sposób. Nasze prace nad kolejnym Grand Theft Auto będą kontynuowane zgodnie z planem, a my pozostajemy oddani, aby dostarczyć wam produkt, który przekroczy wasze oczekiwania - możemy  przeczytać na grafice zawartej w Tweecie - Wkrótce ponownie się z wami skontaktujemy i pokażemy kolejną grę, gdy będzie gotowa. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w aktualnej sytuacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.