Czekacie na GTA 6? Lepiej o nic nie pytajcie

Grand Theft Auto 6 oficjalnie powstaje, a fani coraz częściej poszukują nowych informacji o nadchodzącej odsłonie popularnego cyklu. Jak się okazuje, nie do końca rozważnym pomysłem jest robić to na oficjalnym Twitchu Rockstar Games.

Od premiery GTA 5 minęło blisko dziesięć lat, zatem brak cierpliwości społeczności graczy w oczekiwaniu na kontynuację nie jest czymś dziwnym. Pracownicy Rockstar Games bez cienia wątpliwości są atakowani pytaniami ze wszelkich stron. Jak się okazuje, niekoniecznie dobrze robić to na ich kanale w serwisie Twitch.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

GTA 6 powstaje… i tyle

Nie ma wątpliwości, Grand Theft Auto 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier aktualnej dekady. Powodów do zdziwienia nie ma, wszak od premiery poprzedniej odsłony minęło blisko dziesięć lat, a tytuł do dziś zachowuje wysokie miejsca na liście popularności. Często uruchamiają go gracze, a za pośrednictwem grania w systemie roleplay, jest równie częstym wyborem na platformach streamingowych.

O kontynuacji oficjalnie nie wiemy wiele. Jedyne oficjalne przekazy informowały o trwaniu prac nad jej powstaniem i przekazaniu części projektu w ręce programistów, którzy dotychczas pracowali nad trybem online w Red Dead Redemption 2. Gra dodatkowo ma podnieść poprzeczkę w całej branży gier komputerowych.

Ilja 'm0NESY' Osipow, G2 EsportsRefleks nie z tej ziemi. Wielki esportowy talent szokuje

O GTA 6 nie wypada pytać

Mała ilość informacji powoduje, że spragnieni nowości gracze poszukują ich w najróżniejszych źródłach. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zapytanie u źródła, co można zrobić na czacie w serwisie Twitch.TV, gdzie od czasu do czasu odbywają się w transmisje. Jak się okazuje, nie jest to możliwe.

O ciekawym zjawisku informują użytkownicy Reddita. Jak się okazuje, na kanale Rockstar w serwisie Twitch zablokowano frazy nawiązujące do GTA 6 w różnych wariacjach. Próba wysłania takiej wiadomości będzie skutkować komunikatem o potrzebie weryfikacji wiadomości przez zespół moderatorów.

Ciekawe wiadomości o GTA 6 donoszą jednak nieoficjalne przecieki pochodzące z zaufanych źródeł. Według nich premiery gry możemy spodziewać się nie wcześniej, niż w 2024 roku. Dodatkowo miejscem akcji ma być miasto wzorowane na Miami, a podczas historii poznamy dwóch protagonistów - w tym kobietę pochodzenia latynoskiego.

Idealny bramkarz do FIFA 23. Courtois, Ederson, a może Szczęsny?Idealny bramkarz do FIFA 23. Courtois, Ederson, a może Szczęsny?

Więcej o: