Gracze nadal chętnie wydają pieniądze. Rynek warty setki milionów dolarów

Skiny i inne przedmioty w CS:GO znudziły się graczom? Nic z tych rzeczy. Obecnie w obrocie jest wręcz rekordowa ich liczba, a z każdym dniem ona tylko wzrasta.

Na rynku gamingowym CS:GO jest powszechnie dostępne praktycznie od dekady. Jego charakterystycznym elementem stały się skiny - specjalne elementy estetyczne do poszczególnych broni. Potrafią one osiągać zawrotne ceny, o czym pisaliśmy już na naszej stronie. 

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Miliony przedmiotów w posiadaniu graczy CS:GO

Ponad 846 milionów skinów w rękach graczy CS:GO. Te statystyki stale się zmieniają, ale przede wszystkim rosną. Warto zaznaczyć, że w tą liczbę nie zostały wliczone inne przedmioty pokroju naklejek czy pojemników. 

Twórca internetowy o nicku "OhnePixel" opiera swoje transmisje na Twitchu właśnie na tematach związanych z transakcjami i wymianami w CS:GO. Niemiec ma rozległą wiedzę w kwestii wyceny poszczególnych znalezisk. Sam jest też kolekcjonerem najrzadszych okazów. "OhnePixel" postanowił nieco bliżej przyjrzeć się obecnemu rynkowi w Counter-Strike'u i go ocenić.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Pracownicy krakowskiej placówki Infinity WardTwórcy Call of Duty na pomoc Ukrainie. Świetna inicjatywa krakowskiego studia

Streamer wziął pod uwagę kalkulacje odnośnie otworzonych skrzynek w trakcie jednego miesiąca. To dzięki temu liczba skinów w grze stale rośnie. W kwietniu było to aż 22,9 miliona pojemników. Wyszło z tego, że codziennie gracze CS:GO potrafili otworzyć ponad 733 tysiące skrzynek. Klucz do każdej z nich to koszt 11 złotych. Nie wiadomo dokładnie, jakie typy skrzynek wybierali gracze i ile za nie zapłacili, ale jedno jest pewne - Steam nadal zbija na CS:GO prawdziwe kokosy.

Ceny większości przedmiotów stale rosną, a to jeszcze bardziej nakręca karuzelę rynku w Counter-Strike'u. "OhnePixel" dodał do swojej analizy jeszcze jedno luźne wyliczenie, z którego wynikło, że na godzinę ze skrzynek wypada średnio 80 noży - przedmiotów najbardziej wartościowych, których ceny wahają się od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. 

NBA 2K23Poprawki do NBA 2K23. Pojawi się specjalny retro segment

Więcej o: