Twórcy Call of Duty na pomoc Ukrainie. Świetna inicjatywa krakowskiego studia

Na blogu Activision Blizzard pojawił się wpis opisujący działania polskiego studia Infinity Ward. Pracownicy, chwilę po wybuchu wojny w Ukrainie, zaangażowali się w pomoc dla uchodźców. Spontaniczny zryw kolegów z biura dał nadzieje wielu poszkodowanym w wyniku działań wojennych.

Działania wojenne Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy to jedna z największych tragedii ostatnich lat. W wyniku bezpodstawnej agresji zbrojnej dotychczasowe życie musiały porzucić miliony mieszkańców Ukrainy. Dla wielu z nich miejscem ucieczki okazała się Polska, zaś pomoc na miejscu zdecydowali się nieść pracownicy Infinity Ward.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Call of Duty powstaje w Krakowie

Infinity Ward zagościło do Krakowa w 2018 roku. Biuro utworzono z inicjatywy Michała Drobota, architekta silnika graficznego. Twierdził, że to idealne i ciche miejsce, aby wykorzystać talenty technologiczne Europy Wschodniej. Pracownicy działali nad rozwojem marki Call of Duty.

Krakowski oddział Infinity Ward rósł w siłę. Z miesiąca na miesiąc ilość pracowników w placówce zwiększała się, aby w lutym 2022 roku osiągnąć liczbę około trzydziestu osób. Wówczas, gdy życie zdawało się wracać do normalności po pandemii koronawirusa, rozpoczęła się wojna w Ukrainie.

Spontaniczna decyzja o pomocy

Obywatele Ukrainy rozpoczęli natychmiastową ucieczkę z obszarów ogarniętych wojną. Oczywistym kierunkiem dla wielu okazała się Polska, pierwszy sąsiad należący do Unii Europejskiej oraz NATO. "To była porażająca liczba ludzi" - opisuje Alexandra, partnerka zastępcy głównego inżyniera w Infinity Ward, Andrewsa Shurneya. Skalę emigracji obserwowali na co dzień, bo ich miejsce zamieszkania znajdowało się nieopodal dworca.

Gdy liczba osób przekraczających polską granicę przekroczyła trzy miliony, ekipa z krakowskiej placówki Infinity Ward postanowiła działać. Część pracowników pojechała na granicę, aby pomagać ludziom. Skala pomocy szybko nabierała rozpędu - od sortowania rzeczy potrzebnych uchodźcom nie potrzeba było wiele czasu, aby przejść do udostępniania swoich domów potrzebującym.

Tylko do połowy maja krakowski oddział Infinity Ward zaoferował pomoc dwunastce ukraińskich uchodźców, oferując schronienie. Pracownicy byli również źródłem wsparcia emocjonalnego i pomagali nowoprzybyłym odnaleźć się w polskiej rzeczywistości. Pełen opis działań dostępny jest na oficjalnym blogu Activision Blizzard.

Więcej o:
Copyright © Agora SA