Podwyżka tylko dla Rosjan. Cena gry wzrosła dwudziestokrotnie

Rosyjscy gracze komputerowi chcący nabyć grę Factorio spotkali się z niemiłym zaskoczeniem. Bez żadnej informacji gra podrożała z 40 do blisko 800 złotych. Wywołało to falę krytyki.

Rosyjscy sympatycy gier komputerowych, którzy chcieli zaopatrzyć się we własną kopię Factorio przeżyli niemiłe zaskoczenie. Gra na platformie Steam podrożała bowiem o blisko 2000%. Spotkało się to ze sporym niezadowoleniem społeczności, która dała upust emocjom w sekcji komentarzy.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Drastyczna podwyżka cen

W ostatnich miesiącach na podwyżki cen dóbr i usług może narzekać niemal każdy, jednak nic nie przebiję zaskoczenia rosyjskich graczy, którzy chcieli zakupić własną kopię gry Factorio. Popularna strategia ekonomiczna z dnia na dzień podrożała na rosyjskim Steamie o blisko 2000%.

Cena tytułu wzrosła z 40 do blisko 800 złotych. Dodatkowo zdziwienie potęgował brak jakiejkolwiek informacji ze strony twórców. Internauci z Rosji z miejsca uznali, że to prywatne sankcje dewelopera związane z bezpodstawną agresją zbrojną kraju na niepodległą Ukrainę.

GTA V - jedna z najbardziej kasowych gier w historiiKolejny przeciek z GTA 6. Ważna zmiana dotycząca postaci

Negatywne oceny, a cena znów spadła

Sposobów, aby konsument wyraził swoje niezadowolenie, nie ma wielu. Internauci zaczęli wystawiać negatywne opinie Factorio, jednak pomimo sporej ilości te nie zachwiały dobrą oceną gry na platformie Steam.

Wkrótce cena gry spadła, jednak nie wróciła do normy. Aktualnie utrzymuje się na pułapie 80 złotych. Chwilowe podniesienie ceny o jej dwudziestokrotność miała być wynikiem błędu, którego twórcy gry nie byli świadomi.

FortniteDragon Ball w Fortnite? Specjalne skórki mogą pojawić się już w sierpniu

Więcej o: