Netflix wypuścił serial w uniwersum znanej gry. Resident Evil przeniesione na wielki ekran

Na tą premierę fani serii Resident Evil długo czekali. Netflix oficjalnie wypuścił dedykowany znanej grze serial. Pierwszy sezon jest już dostępny do oglądania.

Resident Evil: Remedium pojawił się w czwartek na platformie Netflix. Sympatycy popularnej serii gier mogą sprawdzić, jak wypadła ta adaptacja. Fabuła i wątki skupiają się wokół nowych postaci, lecz cały kanon wydarzeń jest zgodny ze światem znanym z gier.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Resident Evil na Netflixie

Branie się za tego typu projekty zawsze jest dużym ryzykiem. Grono odbiorców tworzone przez graczy bywa wybredne i wyczulone na poszczególne elementy. Jeśli twórcy nie dopilnują, aby film bądź serial był zgodny z kanonem, fani momentalnie to wyłapią, co odbije się negatywnie na odbiorze całej produkcji. Samo podpięcie się pod tak dużą markę wiąże się jednak z dużo większym echem medialnym. 

Główny wątek kręci się wokół Jade Wesker, córki Alberta Weskera, która walczy w postapokaliptycznym świecie o przetrwanie. Jednocześnie jednak bohaterka ma za sobą mroczną przeszłość powiązaną z ojcem.

Choć serial Resident Evil: Remedium jest dostępny na Netflixie dopiero od kilkudziesięciu godzin, tak już wzbudził on spore kontrowersje wśród odbiorców. Wielu wiernych sympatyków cyklu Resident Evil wytyka nadmierną poprawność polityczną i rasową. Wszystko ze względu na postać kultowego Alberta Weskera, który przewinął się osiem różnych odsłon serii, na stałe wyrabiając sobie markę wśród graczy. W serialu gra go czarnoskóry Lance Reddick, co jest niezgodne z wyglądem Weskera znanym z gier

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Pierwsze oceny są mocno negatywne. Na portalu IMDb produkcja zebrała średnią 3.4/10 przy niemal trzech tysiącach oddanych głosów. Polski Filmweb też nie zostawia na razie na tytule suchej nitki - 3.1/10, chociaż to rezultat wyciągnięty z tylko 213 opinii. Niemniej twórcy przekonują się na własnej skórze, że zabranie się za temat adaptacji filmowych gier komputerowych, to czasem łapanie byka za rogi. 

Serial Resident Evil: Remedium składa się z ośmiu odcinków, które trwają od 40 do 60 minut. Produkcja jest dostępna na Netflixie.

Więcej o: