Grasz na Nintendo Switch? Uważaj na wysokie temperatury

Elektronika nie lubi dużych wahań temperatur. Ostrzega o tym Nintendo uprzedzając, że korzystanie z konsoli Nintendo Switch może skończyć się nieprzyjemnym dla gracza doświadczeniem.

Skrajnie wysokie lub niskie temperatury nie są odpowiednim otoczeniem, aby użytkować elektronikę. Ostrzega przed tym Nintendo w kontekście wypowiedzi o swojej flagowej konsoli, Nintendo Switchu. To także odpowiedź na stale rosnące temperatury w różnych zakątkach świata.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Konsola może przejść w stan uśpienia

Japoński oddział Nintendo zdecydowanie dba o użytkowników swojego sprzętu. W mediach społecznościowych przedsiębiorstwa pojawiła się cenna wskazówka dotycząca użytkowania jego flagowej konsoli, czyli Nintendo Switch.

W krótkim poście producent informuje, że konsola może być użytkowana wyłącznie w temperaturze od 5C do 35C. Jeśli temperatura okaże się za wysoka, może dojść samodzielnego uśpienia sprzętu celem jego ochrony przed przegrzaniem.

Czyszczenie na wagę złota

Nintendo nie pozostawia użytkowników Switcha samych sobie, jednocześnie sugerując rozwiązanie, jeśli jednostka samoczynnie wyłączy się, pomimo nieprzekroczenia zewnętrznego zakresu temperatury. Wówczas rekomendowane jest przeczyszczenie układu chłodzenia, których położenie wskazane jest na grafice. Wpis jest skonstruowany w pełni w języku japońskim, jednak obrazki z pewnością zrozumie każdy.

Więcej o: