Nadchodzi dysk SSD dedykowany Playstation 5. Znamy ceny

Western Digital oraz Sony Interactive Entertainment prezentują pierwszy licencjonowany dysk M.2 SSD dla konsoli Playstation 5. Bliska współpraca obu firm ma zapewnić stuprocentową kompatybilność sprzętu z PS5.

Firmy Western Digital Corp. oraz Sony Interactive Entertainment LLC wspólnie stworzyły pierwszy na rynku, oficjalnie licencjonowany dla konsoli PlayStation®5 dysk M.2 SSD przeznaczony dla graczy na całym świecie. Model WD_BLACK™ SN850 NVMe™ SSD for PS5 Consoles1 pozwala użytkownikom łatwo rozbudować przestrzeń dyskową konsoli do gier i oferuje ogromną pojemność zarówno na nowe, jak i starsze, ulubione gry. Urządzenie zapewnia też sprawdzoną w testach wydajność, kluczową do najbardziej intensywnych rozgrywek na PS5.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Efekt ścisłej współpracy

Western Digital ściśle współpracował z Sony, by potwierdzić, że zoptymalizowany pod kątem współpracy z najnowszymi konsolami dysk jest w pełni przetestowany i zatwierdzony do działania z PS5. Sprawdzono to m.in. podczas wielogodzinnych testów rozgrywki w najbardziej wymagających technicznie i zaawansowanych graficznie grach różnych gatunków – które potwierdziły, że gry uruchamiane z dysku zapewniają najwyższy poziom szybkości, płynności i immersji.

- Cieszymy się niezmiernie z tego nowego, wspólnego przedsięwzięcia z Sony Interactive Entertainment oraz z tego, że możemy zaoferować użytkownikom PS5 oficjalnie licencjonowany dysk. Marka WD_Black została stworzona z myślą o zapewnieniu graczom produktów o najwyższe wydajności wszędzie tam, gdzie tego potrzebują. Dzięki tej współpracy chcemy jeszcze bardziej podkreślić naszą chęć tworzenia rozwiązań storage, które zapewniają graczom najwyższą możliwą jakość rozgrywki – powiedziała Susan Park, wiceprezes ds. Consumer Solutions Product Management w Western Digital.

Technologia ma swoją cenę

Dzięki WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5, gracze mogą uruchamiać gry dla PS5 oraz PS4 bezpośrednio z dysku. Dołączony radiator i zwarta budowa pozwalają na szybkie zainstalowanie urządzenia w konsoli, a technologia PCIe® Gen4  pozwala skrócić czasy ładowania, tak by gracze mogli skupić się na rozgrywce.

WD_BLACK SN850 NVMe SSD for PS5 będzie dostępny w polskich sklepach od połowy sierpnia 2022 r. w cenie około 899,00 PLN za wersję 1TB oraz 1599,00 PLN za wersję 2TB.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.