Rockstar przerywa milczenie. GTA 6 jest absolutnym priorytetem

To nie zdarza się często. Rockstar Games ponownie wspomniało w otwartym komunikacie o GTA 6. Wiadomości nie są jednak dobre dla fanów serii Red Dead Redemption, albowiem moduł online czekają spore zmiany.

Rockstar Games wydało na swojej oficjalnej stronie aktualizację dotyczącą trybów gry sieciowej zaimplementowanych do Grand Theft Auto 5 oraz Red Dead Redemption. W dość długim oświadczeniu deweloperzy odnieśli się także do tematu GTA 6, przełamując tym samym długą ciszę od momentu potwierdzenia trwających prac nad tytułem.

Zobacz wideo Rockstar przerywa milczenie. Twórcy RDO przesunięci do prac nad GTA 6

Krótkie ogłoszenie i długo nic

Grand Theft Auto 5 to wyjątkowo długowieczna gra, która pomimo blisko dekady od pierwotnej premiery dostarcza graczom ogrom rozrywki. Produkcja Rockstar Games znalazła się na 2. miejscu najczęściej oglądanych kategorii w serwisie Twitch w całym 2021 roku. Należy także nadmienić, że pozycję lidera objęło Just Chatting, które jest sekcją dedykowaną pogaduszkom twórców z widzami.

Mimo, że GTA 5 wciąż potrafi zachwycić, społeczność graczy coraz śmielej doszukiwała się informacji o potencjalnej kontynuacji przygód Trevora, Micheala i Franklina. Ich oczekiwania zostały spełnione w lutym tego roku, lecz przekaz od twórców był nadzwyczaj beznamiętny. Wówczas potwierdzono, że gra powstaje, jednocześnie nie ujawniając większej ilości informacji.

GwintNowa gra w uniwersum Wiedźmina. To jednoosobowa gra karciana oparta o Gwinta

Rockstar przerywa milczenie

Hucznych zapowiedzi, trailera z elementami rozgrywki nadal brakuje, jednak Rockstar Games ponownie postanowiło ujawnić rąbka tajemnicy z za kulis produkcji. Jak możemy dowiedzieć się z najnowszego wpisu traktującego o trybie sieciowym Red Dead Online, większość rozwijających go deweloperów zostało przeniesionych do prac nad GTA 6.

Daty produkcji czy chociażby zrzutów ekranu nadal brak. Nad terminem potencjalnego oddania GTA 6 w ręce graczy pochylił się jednak w ostatnim czasie słynny leaker, Tom Henderson. Ten stwierdził, że premiera możliwa jest najwcześniej w 2024 roku.

zdj. iluZapowiedziano nowego Terminatora. Gra będzie survivalem z otwartym światem

Więcej o: