Fall Guys z kolejnym sukcesem. Rekordowa liczba graczy

Twórcy Fall Guys nadal spijają śmietankę po przejściu tytułu na format "Free to Play". Po dwóch tygodniach od decyzji gra notuje kolejne rekordy, a zainteresowanie nie maleje.

Karuzela sukcesów Fall Guys nadal się kręci i nie zamierza przestać. Liczby gry tylko rosną, a tytuł zyskał nowe życie. Wszystko za sprawą uczynienia go darmowym. Przekonało to do spróbowania masę nowych graczy, przywracając jednocześnie zainteresowanie tych starszych, w tym twórców internetowych.

Zobacz wideo Najlepsze gry, które zaliczyły finansową klapę. Co poszło nie tak? [TOPtech]

Fall Guys przebijają kolejne granice

Najnowszym osiągnięciem Fall Guys, którym mogą pochwalić się twórcy, jest przekroczenie bariery 50 milionów graczy w dwa tygodnie od przejścia na system "Free to Play". Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, o czym kilkukrotnie pisaliśmy już na naszej stronie. Kolejne doniesienia to tylko następne dowody na sukces deweloperów.

Brakuje dokładnych danych względem podziału na określone platformy, ale można się tu sugerować danymi zapewnianymi przez Steam. Najwyższa liczba graczy w jednym momencie w czerwcu sięgnęła niemal 60 tysięcy osób. Takich cyfr nie odnotowano od października 2020 roku, kiedy to gra była ledwie trzy miesiące po premierze.

NBA 2K23Michael Jordan gwiazdą edycji specjalnej NBA 2K23. Poznaliśmy datę premiery

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Znakomicie prezentują się również statystyki z Twitcha. Coraz więcej widzów chętnie wpada na transmisje prowadzone właśnie z rozgrywek w Fall Guys. Na początku lipca ich łączna liczba wyniosła 118 tysięcy osób. co jest najlepszym rezultatem od września 2020 roku. Wracają gracze, wracają twórcy, pojawiają się nowe twarze - czego chcieć więcej?

Przejście na darmową dystrybucję dało Fall Guys drugą szansę od losu. Obecnie tytuł jest na fali wznoszącej, ale twórcy muszą znaleźć rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać społeczność na dłużej. Inaczej stanie się podobnie jak w 2020 roku - po trzech miesiącach gracze zwyczajnie się znudzili, odchodząc od rozgrywki. Obecny system karnetów i bogata pula map oraz trybów ma zachęcać do regularnej gry. Wkrótce przekonamy się, czy takie posunięcie zadziała na dłuższą metę.

Karambit Tęczowe Utwardzenie 'blue gem'.Przedmiot w grze za ponad milion dolarów. Kosmiczne ceny skórek

Więcej o: