GTA6 priorytetem dla Rockstar Games. Inne projekty miały zostać wstrzymane

Na jak najszybszej premierze GTA VI może zależeć nie tylko graczom, lecz także twórcom. Do takich wniosków można dojść na bazie najnowszych doniesień, które informują o sytuacji wewnątrz firmy.

Szósta odsłona cyklu Grand Theft Auto to jedna z najbardziej wyczekiwanych obecnie gier, a każda wzmianka o niej elektryzuje oddanych fanów. Jak się okazuje, na jak najszybszym powstaniu gry może zależeć także twórcom gry, którzy zgodnie z doniesieniami medialnymi mają skupiać znaczną część mocy przerobowej nad nowym GTA.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Wiemy, że gra powstaje.. i tyle

Od premiery Grand Theft Auto V, które wciąż pozostaje niezwykle popularne wśród graczy, minie niedługo dziesięć lat. Nic zatem dziwnego, że społeczność z utęsknieniem wyczekuje kolejnej części cyklu. Informacji o niej jest jak na lekarstwo - zgodnie z oficjalnym przekazem twórców gra znajduje się w fazie produkcji.

Zakulisowe, niepotwierdzone przecieki mówią jednak znacznie więcej. Część z nich odnosi się do samej zawartości gry, zdradzając, że podczas trybu fabularnego odwiedzimy kilka znanych z poprzednich części gry. Ukończenie gry ma także wymagać rekordowej ilości czasu.

Zasoby przekierowane na GTA VI

Najnowsze informacje udostępnione przez portal Kotaku odnoszą się do procesu tworzenia gry. Bazując na źródłach zagranicznej redakcji, Rockstar Games miało przekierować znaczną część pracowników do działań nad powstaniem nowego Grand Theft Auto. Ucierpieć miały na tym inne projekty, w tym remastery GTA IV i Red Dead Redemption.

Pierwsze informacje zakładały, że odnowione wersje gry zostały w pełni anulowane. Kotaku zaprzecza tym doniesieniom, informując jednak wyłącznie o czasowym wstrzymaniu prac. Te mogą zostać wznowione po zakończeniu prac nad największym hitem firmy - GTA VI.

Więcej o:
Copyright © Agora SA