Milwaukee Bucks angażuje się w esport. Organizują obozy dla dzieci

Milwaukee Bucks zdecydowało się na nieoczywistą inicjatywę. Koszykarski klub ma w planach młodzieżowe obozy letnie, na których uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności w grze NBA2K.

Połączyć wirtualny parkiet z prawdziwym? Czemu nie - Milwaukee Bucks nie ma nic przeciwko. Mistrzowie NBA z 2021 roku zorganizują letnie obozy dla młodzieży. Przez parę dni nastolatkowie dostaną szansę gry w NBA2K22 w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, gdzie warunki do rywalizacji będą idealne.

Zobacz wideo Zniszczyły niejednego pada i klawiaturę. Oto najtrudniejsze gry w historii [TOPtech]

Milwaukee Bucks wyciąga dłoń do esportu i gamingu

To nie pierwsza taka inicjatywa ze strony Bucks. Pierwszy obóz zorganizowano pod koniec czerwca. W trakcie dwudniowego wydarzenia uczestnicy rywalizowali przede wszystkim w ramach Rocket League - tytułu również powiązanego ze sportem, gdyż dotyczy on piłki nożnej.

Kolejna inicjatywa ma już się obracać stricte wokół NBA2K22, w którym samo Bucks Gaming rywalizuje, uczestnicząc w NBA2K League. Celem całego projektu jest pokazanie młodzieży, jak rozwijać i udoskonalać swoje umiejętności gamingowe, zachowując przy tym wszystko w zdrowych normach. Klub chce integrować ze sobą młodych ludzi, a także zapewnić im trochę zabawy. Na temat wypowiedział się Patrick Glogovsky, który odpowiada za sekcje esportowe Milwaukee Bucks, będąc dyrektorem generalnym Bucks Gaming.

Gra 'Cyberpunk' CD ProjektuNieudany start Cyberpunka nie był winą deweloperów? Zawinić mieli testerzy

Po prostu chcemy, aby ci młodzi ludzie mieli właściwe podstawy i etykę pracy, grając na zdrowych zasadach, a nie siedząc przy tym po osiem godzin dziennie.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Do tego uczestnicy zostaną oprowadzeni po całym esportowym kompleksie Milwaukee Bucks, nabywając wiedzę teoretyczną. Celem obozów jest również przełamanie negatywnych stereotypów na temat sportów elektronicznych i gamingu, otwarcie pokazując, jak wygląda to środowisko od wewnątrz.

Evil Geniuses, zespół League of LegendsDrużyna Polaka najlepsza w Ameryce Północnej. Evil Geniuses liderem LCS

Więcej o: