Ministerstwo zachęca do gry w wakacje. Udostępnili ważną grę za darmo

Wraz z postępem cyfryzacji świat idzie naprzód, w tym także polskie szkolnictwo. W gronie propozycji szkolnych lektur uzupełniających znajduje się gra komputerowa autorstwa polskiego studia, 11 bit studios.

Walory edukacyjne to nie wyłącznie domena książek. Jak się okazuje, historię z wartościowym morałem mogą opowiadać także filmy, seriale oraz gry komputerowe. Do takiego wniosku doszło Ministerstwo Edukacji i Nauki, które już jakiś czas temu dodało do kanonu lektur szkolnych grę This War of Mine. Teraz jest dostępna do pobrania za darmo.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Gra pośród lektur szkolnych

Przed dwoma laty kanon lektur szkolnych został wzbogacony o interesującą pozycję. Dla polskiego szkolnictwa był to moment przełomowy, wszak po raz pierwszy nie była to książka cenionego polskiego autora. Zamiast tego lista proponowanych lektur obowiązkowych została powiększona o grę polskiego studia, This War of Mine.

Decyzję Premier Mateusz Morawiecki skomentował jako poszerzanie wyobraźni uczniów i wnoszenie czegoś nowego do kultury. Jednocześnie dodał, że nie tylko polskiej, ale i całego świata. Był to z całą pewnością był to solidny krok w stronę uznania stałego rozwoju cyfryzacji, jednocześnie wyrażając uznanie wobec polskiego studia, 11 bit studios.

Paweł 'byali' BielińskiDla starszych kibiców nadal jest topowym graczem. Członek esportowego all-stars

Teraz dostępna za darmo

Cena regularna This War of Mine wynosi niespełna 60 złotych. Nie jest to cena wygórowana, jednak teraz tytuł można zdobyć w pełni za darmo. Na jego udostępnienie zdecydowało się Ministerstwo Edukacji i Nauki, o czym poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gra ma w atrakcyjny sposób przekazać wiedzę i poszerzyć wyobraźnie, a do grania zachęcono w okresie wakacyjnym.

This War of Mine w ostatnich miesiącach zyskuje na wartości. Gra obrazuje bezsens i skalę okrucieństwa wojny, ukazując to z perspektywy historii poszkodowanych bohaterów. Świadomość tragedii zmagań wojennych jest teraz ważniejsza niż zazwyczaj, zwłaszcza w obliczu katastrofy, która spotkała Ukrainę.

Robert LewandowskiLewandowski prawdopodobnie wyprzedzi Messiego. Jakie będą oceny w FIFA 23?

Więcej o: