Najpierw gry i streaming, a teraz internetowe komentarze? Nowy pomysł na chińską cenzurę

Plan rządu Chińskiej Republiki Ludowej jest prosty - mieć wgląd i wpływ na każdy aspekt życia swoich obywateli. Kolejnym krokiem w kierunku pełnej kontroli jest dalsza cenzura Internetu.

Publikujesz w serwisie internetowym komentarz nieprzychylny władzy, a wkrótce do twojego domu puka policja. Choć brzmi to absurdalnie, wkrótce stanie się to rzeczywistością w Chińskiej Republice Ludowej. Wkrótce w życie może wejść nowe prawo, które będzie wymagało weryfikacji każdego komentarza przed jego publikacją.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Pełna weryfikacja komentarzy

Chiński urząd odpowiedzialny za nadzór internetu ma dalekosiężne plany dążące do pełnej kontroli i inwigilacji obywateli w sieci. Najnowszy pomysł zakłada pełną weryfikację komentarzy przed ich publikacją na portalach i mediach społecznościowych. W przypadku, jeśli komentarz zostałby uznany za nieodpowiedni, na przykład zawierał obraźliwe słowa w kierunku rządu, miałby zostać zgłoszony odpowiednim organom.

Pomysł wydaje się być jednak ciężki do zrealizowania, wszak komentarze musiałyby być weryfikowane w czasie rzeczywistym. Wydaje się to zadaniem karkołomnym, biorąc pod uwagę ilość treści przesyłanych do Internetu każdego dnia. Rozwiązaniem pozostaje pełna automatyzacja procesu z wykorzystaniem, chociażby, sztucznej inteligencji.

Richard 'shox' PapillonLegenda CS:GO wraca z do Europy. "W USA nie miałem domu"

Gry komputerowe i streaming nie dla najmłodszych

Przypomnijmy, że opisany powyżej pomysł to nie jedyne skrajne podejście chińskich władz do swoich obywateli. Osoby, które nie osiągnęły wieku pełnoletności, są obarczone wieloma zakazami związanymi z wirtualną rozrywką. Te dotyczą między innymi streamingu oraz gier komputerowych.

Jak się bowiem okazuje, niełatwo jest być graczem w Chinach. Najmłodsi mogą spędzać przed ekranami komputerów zaledwie kilka godzin w skali miesiąca. Oglądanie transmisji na żywo jest również ograniczone - karierę streamera można rozpocząć dopiero po osiągnięciu pełnoletności, a wcześniej samo oglądanie twórców jest ściśle limitowane.

Ronaldo Rape Lawsuit Dismissed Vegas SoccerMarcelo i Ramos w ataku? Nietypowe karty w FIFA 22

Więcej o: