Fall Guys znowu jest na fali. Serwery nie wytrzymały

Minęło kilka dni od przejścia Fall Guys na model Free to Play, a już można zaobserwować tego efekty. Gra odnotowuje najlepsze statystyki od dłuższego czasu, przyciągając nowych graczy.

Fall Guys najlepsze notowania mają już dawno za sobą. Produkcja odbiła się szerokim echem w pierwszych miesiącach po premierze w 2020 roku. Jednak tak jak szybko tytuł zdobył zainteresowanie, tak prędko je potem stracił. Liczby zmniejszały się z miesiąca na miesiąc często nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego też odpowiadające za produkcję Mediatonic zdecydowało się na dość ryzykowny ruch - przeniesienie rozgrywki na model darmowy z różnymi mikropłatnościami. Pierwsze wyniki pokazują, że opłaciło się na to postawić.

Zobacz wideo Najlepsze gry, które zaliczyły finansową klapę. Co poszło nie tak? [TOPtech]

Fall Guys przeżywają drugą młodość

Nie ma lepszego sposobu na zwrócenie na siebie uwagi społeczności graczy, niż wypuszczenie darmowego tytułu, który będzie dostępny dla wszystkich. Pierwsze dni po wprowadzeniu systemu Free to Play w Fall Guys ewidentnie to udowadniają. Gra odżyła, przyciągając do siebie zarówno nowe twarzy jak i starych bywalców, którzy przypomnieli sobie o niej dzięki poczynionym zmianom.

Twórcy przenieśli cały model na inną płaszczyznę. Główną część ich dochodu z Fall Guys będą stanowiły teraz mikropłatności, których jest akurat całkiem sporo. Mimo wszystko tyczą się one przede wszystkim elementów estetycznych, pokroju specjalnych strojów czy efektów, a więc rozgrywka będzie sprawiedliwa, bez względu na to czy ktoś dorzuci coś do niej z własnej kieszeni czy też nie.

Specjalny system postępów i karnetów ma zachęcać graczy do regularnej gry. Tylko dzięki niej będą oni mogli odblokowywać kolejną zawartość, czyniąc coraz to konkretniejszy progres.

Naklejka Titan z EMS Katowice 2014Zawrotne ceny za przedmioty w grze. 50 tysięcy dolarów?

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Poza tym pojawiły się nowe tryby i mapy, co też w znaczący sposób odświeża całą otoczkę wokół gry. To wszystko przełożyło się na ponowne zainteresowanie Fall Guys. Gra już zanotowała ponad pięćdziesięcioprocentowy przeskok względem liczby graczy z maja. W czołowym momencie swoje rozgrywki prowadziło jednocześnie ponad 59 tysięcy osób. A to tylko sami gracze na Steamie - warto przypomnieć, że to na Epic Games gra jest do ściągnięcia za darmo. Tak dobrego rezultatu Fall Guys nie zanotowali od września 2020 roku, kiedy to gra była 3 miesiące po premierze.

Zabieg z uczynieniem Fall Guys produkcją darmową, okazał się więc strzałem w dziesiątkę. Tytuł udało się podnieść z kolan, a Mediatronic niewątpliwie dopięli swego. Pytanie tylko, na jak długo taki stan rzeczy się utrzyma. Ostatnim razem sukces Fall Guys był kwestią wyjątkowo krótkotrwałą, sama gra szybko znudziła się użytkownikom. Twórcy będą musieli stanąć na rzęsach, aby tym razem stało się inaczej. Można więc spodziewać się, że Mediatronic mocno przyłożą się do tematu zarządzania swoim dzieckiem i w następnych tygodniach gracze otrzymają sporo nowej zawartości, która utrzyma ich uwagę na tytule.

MATCHPOINT - Tennis ChampionshipsNadchodzi gra tenisowa. Będzie na wszystkich platformach

Więcej o: