Nowy tryb w F1 2022. Czym będzie F1 Life?

Wygląda na to, że w nadchodzącym F1 2022 twórcy skupią się przede wszystkim na rozbudowie jednego z trybów. F1 Life ma być wizytówką całej produkcji. Oto, co na razie wiadomo odnośnie nowości.

Premiera F1 22 zbliża się wielkimi krokami. Dziecko Codemasters i EA Sports lada moment trafi w ręce graczy. Pora więc rzucić okiem na zawartość, jaka jest szykowana wraz z tytułem. Dużo treści będzie dotyczyło trybu F1 Life, ale nie obejdzie się również bez innych dodatków, bowiem w produkcji pojawią się między innymi twarze dobrze znane fanom Formuły 1.

Zobacz wideo Najlepsze gry, które zaliczyły finansową klapę. Co poszło nie tak? [TOPtech]

F1 Life wizytówką najnowszej części

Niewątpliwie twórcy pracują nad tym, aby jak najlepiej oprawić cały tryb F1 Life. Zapowiedzianych elementów kosmetycznych jest masa. Tyczą się one samej postaci, którą będą tworzyli gracze, lecz także otoczenia, gdzie będzie się ona poruszać. Od wyboru ubrań, przez sam styl zachowania i reakcji, aż po wystrój pokoju, włącznie z wyborem kanap czy lamp. Graficznie wszystko prezentuje się naprawdę dobrze, nawet jeśli niektórzy mogą uznać tak duże nagromadzenie dodatków za tandetne. Dalsza zawartość będzie dochodziła do trybu po premierze gry.

Sporo uwagi poświęcono tzw. supersamochodom. Są wśród nich różne modele Ferrari, Aston Marina czy Mercedesa. Te pojazdy gracze będą mogli odblokowywać wraz z postępem swojej kariery. Są one ciekawą alternatywą dla klasycznych bolidów F1, choć według wstępnych doniesień z testów fizyka jazdy nie jest w nich dość naturalna. Za kierownicą supersamochodów gracze będą mogli wykonywać specjalne zadania i wyzwania. Nie tyczy się to jednak bezpośrednich wyścigów, a bicia swoich własnych rekordów w określonych przedziałach.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Czy F1 Life przyciągnie zainteresowanie na dłużej, to już przyszłość pokaże. Przede wszystkim bowiem ważna jest sama rozgrywka, a jej otoczka i oprawa schodzą przy tym na drugi plan. Nadal dostępne będą oczywiście tryby My Team oraz kariery. W tym drugim gracze będą mogli skorzystać z usług starych dobrych znajomych z F1 - Jacquesa Villeneuve'a, Marka Webbera i Nico Hulkenberga. Będą oni dostępni dla posiadaczy edycji mistrzowskiej. Co jednak dokładnie przyniesie ze sobą najnowsza odsłona serii, tego dowiemy się już po samej premierze. F1 22 ukaże się 1 lipca.

 
Więcej o: