"To najbardziej zaawansowana gra wyścigowa, jaka kiedykolwiek wyszła". Zwiastun Forzy Motorsport

XBOX i Bethesda wypuściły kolejny trailer nadchodzącej Forzy Motorsport. Tytuł prezentuje się świetnie, a ma być tylko jedną z całej masy premier, jakie są szykowane na następne dwa lata.

To najbardziej zaawansowana gra wyścigowa, jaka kiedykolwiek wyszła. Tak ma być, a przynajmniej takimi słowami twórcy ubierają Forzę Motorsport. Gra ze stajni XBOX'a zapowiada się naprawdę dobrze. Kolejny zwiastun odkrywa dodatkowe karty odnośnie produkcji.

Zobacz wideo Najlepsze gry, które zaliczyły finansową klapę. Co poszło nie tak? [TOPtech]

Dbałość o szczegóły aż do perfekcji

Kapitalna oprawa graficzna to wizytówka, która pomaga w sprzedaży każdej gry. Tak ma być również i w przypadku Forzy Motorsport. Otoczenie wokół tras wyścigowych wygląda po prostu spektakularnie. Dbałość o szczegóły elementów przyrody w każdym calu. Zmieniająca się pogoda i możliwość jazdy w równych warunkach przenoszą rozgrywkę na zupełnie inną płaszczyznę. Te tory po prostu żyją.

Przede wszystkim chodzi jednak o same samochody, a nad tymi również poczyniono zaawansowane prace. Fizyka jazdy została odwzorowana z najdokładniejszą precyzją, aby jak najlepiej oddać realne doświadczenia. Podobnie sprawy się mają z pit stopami. Zgodnie z prośbami graczy i tu dopracowano elementy do perfekcji. Detale tyczą się każdej części samochodów, co tyczy się też samych zniszczeń w trakcie jazdy.

Zajrzeliśmy pod maskę, aby pokazać następną generację gry Forza Motorsport i zanurzyć się w widowisku wyścigów, jakiego jeszcze nie było. Forza Motorsport została stworzona od podstaw z myślą o konsolach Xbox serii X|S. Dokładność naszej odnowionej fizyki, piękno samochodów i torów, nowa dynamiczna pora dnia, zaawansowane uszkodzenia samochodów i ray tracing w czasie rzeczywistym na torach to skok o całe pokolenie w dziedzinie wciągającej rozgrywki i najbardziej wciągająca gra na świecie.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Wszystko tylko spotęguje wrażenia z wirtualnej jazdy. Oby jednak gra nie okazała się figlarnym pudełkiem czekoladek i twórcy dowieźli obietnice do końca. Jeśli tak się stanie, fani gier motoryzacyjnych otrzymają do swojej dyspozycji prawdziwą perełkę. Póki co nie podano konkretnej daty premiery. Wbrew wstępnym oczekiwaniom, tytuł może się ukazać dopiero w 2023 roku.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.