Wznowiono prace nad nowym STALKEREM. Informacje udostępnił jeden z deweloperów

Wraz z atakiem Rosji na Ukrainę, firma GSC Game World odpowiadająca za powstawanie nowego STALKERA została zmuszona do wstrzymania działalności. Twórcy zdradzają, że prace nad tytułem zostały wznowione.

Bezprawna agresja zbrojna Rosji na niepodległą Ukrainę zaburzyła spokojne życie wszystkich mieszkańców kraju. Nie było pośród nich wyjątków. Nie powinno zatem dziwić, że firma GSC Game World z siedzibą w Ukrainie została zmuszona do wstrzymania działalności. Jednocześnie przerwano pracę nad nową odsłoną serii S.T.A.L.K.E.R.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Powstawanie kultowej gry wstrzymane

Agresja zbrojna Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie zburzyła spokój w całej Europie, jednak to życie mieszkańców wschodniego sąsiada Polski zostało wywrócone do góry nogami. Cały dotychczasowy ład i znany porządek upadł w obliczu narastającego zagrożenia, a liczne przedsiębiorstwa zdecydowały się przynajmniej na czasowe wstrzymanie swojej działalności.

Tak było w przypadku GSC Game World, firmy z siedzibą w Ukrainie, odpowiedzialnej za powstawanie nowej gry z cyklu S.T.A.L.K.E.R. Przez długi czas w eterze pozostawała cisza, jednak w ostatnich dniach świat obiegła pozytywna informacja.

Specjalna koszulka WOŚP w FIFA 22Tych zmian w FIFA 23 domagają się gracze. Będzie lepiej?

Prace trwają!

Jak się okazuje, prace nad STALKERem zostały wznowione. Nie donoszą o tym huczne informacje medialne, lecz Discord poświęcony produkcji gry. Na specjalnym kanale przeznaczonym do zadawania pytań pewien użytkownik zapytał się o obecną sytuację prac nad tytułem, zaś jeden z deweloperów potwierdził, że te trwają.

Kiedy zagramy w nowy tytuł od GSC Game World? To pozostaje niewiadomą. Początkowo gra miała zostać opublikowana do końca bieżącego roku, jednak opóźnienia mogą mieć znaczący wpływ na końcową datę premiery. Pozostaje wyłącznie uzbroić się w cierpliwość i życzyć deweloperom możliwości spokojnej pracy nad swoim dziełem.

Real Madryt - Real BetisDrużyna sezonu czy drużyna Realu? Zdominowali głosowanie w FIFA 22

Więcej o: