Nowa era Fall Guys. Gra będzie darmowa

Pora na kolejny rodział dla graczy Fall Guys. Tytuł, który podbił rynek gier w 2020 roku przejdzie przez kilka rozległych zmian. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywkę i przyciągnąć do niej nowe twarze.

Nowa zawartość, dostępność na kolejnych platformach, kolejny sezon, a przede wszystkim możliwość ściągnięcia gry za darmo. Twórcy Fall Guys chcą na nowo spopularyzować swoją produkcję. W poprzednich latach miała ona naprawdę solidne statystyki, ale trudno nie ulec wrażenia, że rezultaty nieco się zablokowały. Kolejne posunięcia mają więc dać drugą młodość Fall Guys.

Zobacz wideo Zniszczyły niejednego pada i klawiaturę. Oto najtrudniejsze gry w historii [TOPtech]

Fall Guys na nowych platformach i za darmo

W sierpniu 2020 roku, tuż po premierze Fall Guys, gra przyciągnęła ponad 120 milionów graczy. Jednocześnie rozgrywkę potrafiło prowadzić nawet do 170 tysięcy osób. Liczby te zaczęły jednak dość znacząco spadać. Obecnie tytuł utrzymuje grupę liczącą niecałe 7 milionów graczy miesięcznie.

Zespół Mediatonic wydał na początku tygodnia oświadczenie odnośnie planów dotyczących Fall Guys. Gra pojawi się na Nintendo Switch, konsolach Playstation i XBOX oraz trafi do dystrybucji w Epic Games. Gracze będą mogli prowadzić ze sobą rozgrywki bez podziału na platfomy.

Fall Guys są dla nas czymś wyjątkowym. Gra zaszła dużo dalej, niż nas zespół by przewidywał.
Kiedy jesteśmy w studiu, potrafimy dobrze bawić się nawet przy testach rozgrywki. Zbieramy się wtedy razem i oglądamy, bo to po prostu ekscytujące.

Britain Soccer Premier LeagueChelsea wraca do łask w FIFA 22? To przez zmianę właściciela

Tytuł stanie się darmowy od 21 czerwca. Wtedy też wystartuje nowy sezon, na który twórcy szykują nową zawartość dla graczy. Odświeżona zostanie pula dostępnych trybów i map. W trakcie owego sezonu do zdobycia będą również różnego rodzaju nagrody oraz bonusy. Część z nich można uzyskać kupując specjalny pakiet zanim Fall Guys staną się darmowi. Gwoli sprostowania - sama gra będzie do pobrania bezpłatnie. Kwestia zakupu wspomnianego zestawu zależy jedynie od woli gracza.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Dodatkowe premie można otrzymać za wcześniejsze zapisanie się do darmowej wersji gry. Należy zrobić to bezpośrednio przez stronę Fall Guys w serwisie Epic Games. Jest tam również dostępna rozpiska z bonusami, jakie przysługują za zgłoszenie się. 

Mafia III Definitive EditionNowa "Mafia" już powstaje. Poznaliśmy lokalizację?

Więcej o: