Adebayo Akinfenwa kończy karierę. EA Sports honoruje zawodnika w FIFA 22

Legenda gier FIFA Adebayo Akinfenwa kończy swoją karierę piłkarską. Z tej racji EA Sports postanowiło wyróżnić go specjalną kartą, jakiej jeszcze w FIFA Ultimate Team nie było.

Przez lata biegał po boiskach niższych szczeblem lig angielskich. Stał się nawet ich twarzą i charakterystycznym elementem. Potężnie zbudowany i niezłomny charakterem Adebayo Akinfenwa odwiesza buty na kołek w wieku 40 lat. EA Sports postanowiło uhonorować ten moment, wypuszczając do FIFY 22 pożegnalną kartę Anglika z fantastycznymi statystykami.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Adebayo Akinfenwa kończy karierę. Ostatni występ w FIFA 22

Adebayo Akinfenwa to z pewnością piłkarz medialny, choć popularności nie zapewniła mu sama gra w piłkę. Przypadkowo wypromowany przez YouTubera Olajide "KSI" Williamsa Olatunji, Anglik jest znany przede wszystkim ze swojej charakterystycznej sylwetki i bardzo przyjaznego usposobienia. Piłkarz lubi sobie pożartować zarówno na boisku jak i swoich social-mediach.

Przez lata swojej kariery - a zaczynał ją na początku XXI wieku - Akinfenwa reprezentował barwy 12 różnych angielskich klubów. Co ciekawe pierwsze kroki w zawodowej piłce postawił w lidze litewskiej, ale w 2003 roku wrócił na Wyspy i od tamtego czasu był już związany jedynie z piłką ojczystą. 

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Zespoły zmieniał jak rękawiczki, ale zaliczył kilka sezonów z dwucyfrowym dorobkiem goli. Choćby w rozgrywkach 2019/2020 trafił do siatki 10 razy, a miał już wtedy 38 lat. Może i Akinfenwa nigdy nie był bogiem piłki nożnej, bo z techniką zawsze na bakier, a i mobilność nie jest jego mocną stroną, ale serca do walki nikt mu nie odmówi. To na swój sposób romantyczna historia, jaką napisano w świecie piłki nożnej. A może ona być jeszcze piękniejsza, gdyż Wycombe Akinfenwy ma jeszcze przed sobą mecz barażowy z Sunderlandem o awans do Championship. 

Karta End of an Era Akinfenwy została oceniona na 90 punktów. Na wirtualnej murawie Anglik będzie się poruszał znacznie szybciej i naprawdę może być grywalną opcją do niejednego składu. Cena SBC o kartę to około 40 tysięcy monet. Co ciekawe Akinfenwa jest posiadaczem pierwszej karty w historii FUT-a  z maksymalną oceną statystyk agresji, skoczności i siły.

Więcej o:
Copyright © Agora SA