Nowe informacje o GTA 6? Wymowny post muzyka związanego z Rockstar

Każdy przeciek, nawet najmniej prawdopodobny, jest w przypadku rozmowy o GTA VI na wagę złota. Gra ma powstawać od wielu lat, a na jej premierę czekają miliony graczy z całego świata.

Seria Grand Theft Auto. W jakąkolwiek z jej odsłon okazję miał zagrać niemal każdy, kto choć przez chwilę pomyślał o nazwaniu się graczem. Najnowszy tytuł z cyklu GTA ukazał się niemal 9 lat temu. Społeczność żywo doszukuje się najmniejszych informacji o kontynuacji, często patrząc także na przecieki.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Oficjalnie wiemy niewiele

Informacji dotyczących GTA 6, które pochodzą bezpośrednio od Rockstar Games jest naprawdę mało. Wiadomym jest, że gra powstaje, a prace nad nią trwają od kilku lat. Twórcy stronią jednak od przekazania bardziej szczegółowych informacji, takich jak chociażby lokalizacja akcji gry czy data premiery.

Nic więc dziwnego, że spragnieni informacji ludzie poświęcają uwagę nieoficjalnym pogłoskom oraz plotkom. Z tych można dowiedzieć się nieco więcej, choć do oficjalnego potwierdzenia trzeba będzie czekać przynajmniej do oficjalnego trailera. Wierząc pogłoskom gra ma być niezwykle dopracowana i zajmować nawet kilkaset gigabajtów miejsca na dysku. Dodatkowo mamy odwiedzić nie jedno, lecz kilka miast, w tym Londyn.

Wkrótce dowiemy się więcej?

Część społeczności pokłada dużą nadzieję w ostatnich internetowych publikacjach muzyka KRYPTO9095, który jest mocno związany z Grand Theft Auto. Na jego Twitterze możemy dostrzec kilka wpisów, które nawiązują bezpośrednio do Rockstar Games. Jedno z nich zawiera krótki gif z logiem firmy oraz wiadomość tekstową "GTA 6 is coming", zaś inne jego zdjęcie z siedziby Rockstar, gdzie pokazuje sześć palców.

I to tyle. Żadnych kluczowych informacji czy przekazów podprogowych. Wpisy mogą znaczyć wiele, lub równie dobrze nie znaczyć nic. Być może faktycznie nadchodzi coś dużego z GTA 6 lub muzyk nawiązał współpracę z twórcami gry, a może to po prostu robienie szumu wokół własnej osoby.

Więcej o: