Apex Legends z rekordową ilością graczy. Grało ponad 400 tys. osób

Nowy sezon w Apex Legends zdecydowanie przypadł graczom do gustu. Na jego sprawdzenie zdecydowała się rekordowa ilość graczy.

W ostatnich dniach do Apex Legends, sztandarowego battle royale od Electronic Arts i Respawn, trafiła aktualizacja wprowadzająca do gry sezon 13. Gracze gromko zdecydowali się  na jej sprawdzenie, przez co tytuł odnotował rekordową ilość graczy na platformie Steam.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Nowa lokalizacja i bohater

Po godzinie 19:00, dnia 10 maja, do Apex Legends trafiła aktualizacja wprowadzająca sezon 13. do gry. To nie tylko zmiana cyferki, lecz przede wszystkim sporo nowości i zmian. Zdecydowanie największą z nich jest pojawienie się nowego bohatera, Newcastle’a. Z pewnością przypadnie ona do gustu osobom o defensywnym podejściu do rozgrywki, gdzie priorytetem jest ochrona sprzymierzeńców.

Zmiany zaszły także w mapie. Twórcy nie zdecydowali się na usunięcie żadnej ze znanej lokalizacji, lecz wprowadzili jedną nową - Punkt Burzowy. To wyspa skrywająca wiele tajemnic. Jedną z nich jest bestia, która postanowiła wynurzyć się na północno-zachodnim brzegu.

Christopher NkunkuCzwarta karta piłkarza miesiąca Bundesligi dla Nkunku w FIFA 22. Pobił rekord

Serwery zostały wypełnione

Gracze słysząc o nowościach szturmem ruszyli, aby przetestować je w boju. Ciekawość fanów Apexa przekształciła się w sukces na platformie Steam. W jednym momencie grę uruchomiło przeszło 412 tys. osób, co stanowiło rekordową wartość w kilkuletniej historii tytułu. Warto pamiętać, że to statystyka mówiąca o wyłącznie graczach pecetowych, z pominięciem konsoli.

Apex Legends w ostatnich tygodniach ma się zdecydowanie dobrze. Twórcy pochwalili się stale rosnącymi zyskami, które od dnia premiery przekroczyły 3 miliardy dolarów. Dodatkowo już 17 maja premierę będzie mieć mobilna odsłona tytułu.

Steam to jedna z największych platform sprzedaży gier.Steam winny zawyżaniu cen gier? Valve stanie przed sądem

Więcej o: