Czwarta karta piłkarza miesiąca Bundesligi dla Nkunku w FIFA 22. Pobił rekord

Christopher Nkunku wygrał głosowanie na piłkarza miesiąca Bundesligi? Nikt już nie powinien się dziwić. Kwiecień należał do Francuza. Pobił on rekord serii FIFA.

Christopher Nkunku zalicza kosmiczny sezon. Francuz z RB Lipsk gra jak z nut, regularnie polepszając coraz lepsze statystyki. Miniony miesiąc to kolejny pokaz w jego wykonaniu. Społeczność FIFA 22 wybrała go piłkarzem miesiąca Bundesligi i otrzymał on czwartą kartę specjalną POTM. To rekord w historii FIFA Ultimate Team.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Nkunku w gazie. Kolejna karta Francuza w FIFA 22

W kwietniowych spotkaniach Bundesligi Christopher Nkunku strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Głosujący uznali, że to dorobek godny zawodnika miesiąca ligi niemieckiej. Oczywiście graczami FIFY kierował również fakt "grywalności" Nkunku w FUT, ale nikt nie umniejsza jego dokonaniom. Wychowanek PSG jest obecnie w znakomitej formie.

Czwarta karta POTM jednego piłkarza w przeciągu pojedynczego sezonu to pierwszy taki przypadek w historii gier FIFA. Zawodnik Lipska może jednak zapisać się na kartach FUT-a jeszcze jednym osiągnięciem. Mianowicie goni on Mohameda Salaha w ilości zdobytych kart w ciągu jednego roku. W sezonie 2017/2018 Egipcjanin miał w sumie 12 kart, z czego 11 było specjalnymi. 

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl

Nkunku ma realne szanse, by pobić ten rekord. Najprawdopodobniej otrzyma jeszcze nominację do drużyny sezonu Bundesligi, z czym wiąże się otrzymanie kolejnej karty. Do tego EA Sports lubią wystrzelić na samym finiszu poszczególnych części gry z nieco przypadkowymi cyklami, w ramach których piłkarze zostają wyróżnieni bez większego powodu. Czy kanadyjscy twórcy pomogą Francuzowi w ustanowieniu nowego rekordu? To już pokażą następne miesiące.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.