Messi nie jest już najlepszy w FIFA 22. Zmiana lidera

Leo Messi zaliczył widoczny regres w swoje karierze. EA Sports również to dostrzegło. Twórcy FIFY 22 obniżyli Argentyńczykowi ocenę ogólną do 92 punktów.

Leo Messi z Paris Saint-Germain to nieco inny piłkarz od tego, którego fani piłki nożnej znają od lat. Przenosiny i zmiana otoczenia nie poszły Argentyńczykowi tak gładko, jak niektórzy by tego oczekiwali. Pierwsze miesiące były dla piłkarza bardzo trudne, a sam sezon z pewnością można zaliczyć jako najgorszy od dawna. Z tej racji EA Sports zmieniło ocenę zawodnika w FIFIE 22, zbijając ją z 93 do 92 punktów.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Messi z najgorszym rezultatem od FIFY 11

Obniżka oceny ogólnej Messiego w FIFIE 22 sprawia, że nie jest on już jedynym najwyżej ocenionym piłkarzem w grze. To miano dzieli teraz z Robertem Lewandowskim, który również ma 92 punkty oceny ogólnej. 

Kończący się powoli sezon 2021/2022 nie był drogą usłaną różami dla 7-krotnego zdobywcy Złotej Piłki. Messi ma obecnie tylko 9 bramek strzelonych na koncie w barwach PSG. Nieco lepiej bronią go liczby w kontekście asyst - ma ich 13 - lecz wciąż jak na najlepszego piłkarza świata to wyraźnie mało. Argentyńczykowi najciężej było na starcie sezonu. Z czasem nieco bardziej się wyrobił, ale to na niewiele pomogło - paryżanie skończą rozgrywki jedynie z tytułem mistrza kraju.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Ostatni raz Messi miał na swoim koncie 92 punkty oceny w FIFIE 11. Minęła więc od tamtego czasu ponad dekada. W ostatnich latach wyścig o miano najwyżej ocenionego piłkarza w grze toczył się między nim, a Cristiano Ronaldo. Od trzech odsłon to Messi górował nad Portugalczykiem i resztą zawodników, ale wygląda na to, że ten okres dobiega końca. Obniżka sugeruje również zmianę oceny w nadchodzącej FIFIE 23. Pytanie jednak, czy EA Sports ostatecznie poprzestaną na 92 punktach, czy może pokuszą się nawet o jeszcze bardziej stanowcze obniżenie poprzeczki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.