Będzie konkurencja dla Rocket League? Twórcy NBA 2K coś szykują

Wyścigówki, które strzelają gole? Pierwszym trafnym skojarzeniem będzie Rocket League. Jak się okazuje, dość wyjątkowa gra wkrótce może mieć sporą konkurencje.

Rocket League zna niemal każdy. Gracze rywalizują między sobą w grze nawiązującej do piłki nożnej, jednak do manewrowania piłką wykorzystywane są małe samochodziki, a nie awatary realnych sportowców. Gra przez długi czas nie miała konkurencji, co wkrótce może się zmienić.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Nowość od 2K Games?

Tom Henderson, słynny insider branży gier donosi o kolejnych interesujących informacjach. Tym razem dotyczą one studia 2K Games, które ma pracować nad grą "Gravity Goal". Tytuł ma garściami czerpać z Rocket League, jednocześnie stając się dla niego główną konkurencja. Swoje informacje Henderson opiera na zaufanych źródłach, których tożsamości nie ujawnił.

Gra ma zawierać trzy tryby rywalizacji - indywidualny oraz w dwuosobowych lub trzyosobowych drużynach. W grze mają nie występować jednak samochody. Zamiast tego twórcy mieli postać na motory, które przypominają te przedstawione w filmie Tron.

Michał 'MICHU' MüllerMICHU: Tęsknię za prawdziwym MICHEM

Trwa proces produkcji

Kiedy zagramy w Gravity Goal? To pytanie bardzo wybiegające w przód, zwłaszcza, że nie doszło nawet do oficjalnej zapowiedzi gry. Aktualnie gra ma się znajdować w fazie produkcji, a pod koniec zeszłego roku podobno odbywały się zamknięte testy Alpha.

Gravity Goal w momencie premiery ma trafić na wiele platform: PlayStation 5, Xbox Series S i X oraz komputery osobiste. Tytuł najprawdopodobniej zostanie wydany w modelu Free-to-play.

Jakub 'sinmivak' Rucki, AGO ROGUEPolacy w EU Masters. Szanse AGO ROGUE? Veggie: Bardzo małe

Więcej o: