Premiera F1 22 zbliża się wielkimi krokami. Co zaoferuje najnowsza część serii?

F1 22 ujrzy światło dzienne już w lipcu. Fani Formuły 1 już mogą zacierać ręce, bo Codemasters i Electronic Arts gwarantują im pełnię fantastycznych wrażeń.

Codemasters wraz z Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) wchodzą dziś w nową erę Formuły 1 wraz z zapowiedzią F1 22 od EA SPORTS, której światowa premiera nastąpi 1 lipca. Razem z największą liczbą zmian od ponad dekady, gracze zajmą miejsca w turnieju Mistrzostw Świata Formuły 1 2002 w nowych hybrydowych bolidach. Całkowicie odnowione przepisy zmieniają oblicze weekendów wypełnionych wyścigami wraz z wprowadzeniem do rozgrywki Sprintów F1.

Zobacz wideo Horror od twórcy Resident Evil i kosmiczna odyseja. Na jakie gry czekamy w w 2022 roku?

F1 22 - co nowego?

Tegoroczna odsłona gry zaoferuje dużo większą rywalizację i mniej przewidywalne rezultaty nowego grona kierowców. Gracze sprawdzą swoje umiejętności na przestrzeni całego kalendarza 2022, razem z debiutem Grand Prix Miami. Kolejną nowością będzie możliwość wejścia w świat Formuły 1 dzięki trybowi F1 Life, w pełni personalizowanemu centrum, w którym gracze będą mogli zaprezentować swoje kolekcje super aut, ubrań i akcesoriów odblokowanych w trakcie rozgrywki, dzięki przepustce Podium Pass oraz w sklepie wewnątrz gry. Już teraz można zamówić edycję Champion Edition w przedsprzedaży, która uwzględnia dostęp do gry o 3 dni wcześniej i limitowaną czasowo zawartość, inspirowaną Miami.*

"Z niecierpliwością czekamy aby powitać naszych graczy w nowej erze Formuły 1" mówi Lee Mather, F1 Senior Creative Director w Codemasters. "Równolegle ze zmianami wprowadzonymi w Formule 1, zaktualizowaliśmy fizykę pojazdów aby lepiej odzwierciedlić nowe przepisy oraz przebudowaliśmy model opon, aby sprawić, że prowadzenie bolidu przypomina to z prawdziwego życia. Wraz z nowymi i zaktualizowanymi trasami, systemem Adaptive AI, trybem F1 Life oraz rozbudowanymi opcjami rozgrywki, nigdy nie było lepszego czasu dla graczy aby zająć swoje miejsca w wyścigu i doświadczać życia kierowcy F1"

Przebudowana rozgrywka pozwala graczom spersonalizować swoje doświadczenia przez wybór opcji immersyjnej lub transmisyjnej, co ma wpływ na liczne aspekty rozgrywki. Przez wybór opcji immersyjnej, gracze zmierzą się z wyższym progiem wejścia, która może być różnicą między zdobyciem miejsca na podium a uplasowaniem się poza stawką punktową. Opcja transmisyjna zdejmuje z graczy część ciężaru przez prowadzenie rozwiązań, które sprawiają, że kierowcy poczują się jeszcze bliżej akcji. Całkowitą immersję doświadczenia F1® oferuje nowa funkcjonalność VR na PC przez Oculs Rift i HTC Vive, które pozwalają graczom przeżywać emocje związane z wyścigami bezpośrednio z kokpitu bolidu. 

Apex LegendsSurowe zasady podcza esportowego turnieju. Apex znowu na LANie

Dla nowych i mniej zaangażowanych graczy, rozwiązanie Adaptive AI pozwala na rywalizację w każdym z wyścigów przeciwko kierowcom AI, którzy dostosowują swój poziom do gracza. Intuicyjne menu oraz systemy kierowania pozwalają szybko dołączyć do akcji bez konieczności nauki niuansów królowej motosportów. Odświeżone programy treningowe oferują nowe systemy punktowe oraz wizualizacji na trasie, co pozwoli graczom lepiej nawigować każdy z zakrętów i wiraży aby w walce o punkty mistrzostw świata wykorzystać każdą możliwą przewagę.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

F1 22 rozbudowuje także powracające tryby, jak tryb My Team, który pozwala graczom wybrać jeden z trzech trybów startowych. Gra uwzględnia zmiany w trasach w Australii, Hiszpanii i w Abu Dhabi, które zostały wprowadzone w tym roku. F1® 22 zawiera też 10-letni tryb kariery razem z opcją rozgrywki dla dwóch graczy oraz tryb wieloosobowy, który pozwala na epickie wyścigi ze społecznością z całego świata.

Po więcej informacji na temat F1 22, zapraszamy na stronę internetową gry oraz do śledzenia kanałów społecznościowych na platformach Instagram, Twitter i YouTube.

*Zawartość inspirowana Miami jest dostępna jako cześć Champions Edition w ramach przedsprzedaży do 16 maja. Zawartość w grze zostanie przyznana w dniu premiery. Więcej informacji na ten temat dostępne na tej stronie.

APTOPIX Britain Soccer FA CupChelsea notorycznie pomijana w FIFA 22. Wszystko przez Abramowicza?

Więcej o: