Rainbow Six na smartfonach? Zapowiedź robi wrażenie

Gry mobilne to przyszłość gamingu. Nie ulega to żadnym wątpliwościom patrząc na suche statystyki, jak i kolejne inwestycje ze strony firm.

Granie z wykorzystaniem smartfona lub tableta zdobywa coraz więcej popularności. Produkcje dedykowane tym urządzeniom to już nie proste gierki, lecz pełnoprawne tytuły, które oferują rozrywkę na kilkanaście lub nawet kilkaset godzin. Tym razem potencjał w platformie znalazł Ubisoft Montreal.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Nadchodzi mobilna odsłona kultowej gry

Studio Ubisoft, które możemy kojarzyć także z serii Assassin’s Creed, zapowiedziało oficjalnie grę Rainbow Six Mobile. Będzie to nic innego, jak wersja Rainbow Six: Siege dedykowana urządzeniom mobilnym.

 

Zgodnie ze słowami twórców, ma to być starannie przygotowana od podstaw gra wzorowana na tytule desktopowym, jednak nie będąca jego kopią. Gry nie będa się różnić w wielu aspektach. Najbardziej przełomowymi będzie skrócenie czasu trwania rozgrywki oraz przystosowanie tytułu do sterowania dotykiem.

Fortnite Party RoyalePonad 140 milionów dolarów trafi do potrzebujących z Ukrainy. Gracze pokazali moc

Kiedy zagramy? Niewiadomo

Pomimo otrzymania dedykowanego trailera, niestety nie poznaliśmy daty premiery gry. Wiadomo jedynie, że powstaje ona już od blisko trzech lat. Za jej produkcję odpowiada oddział Ubisoftu w Montrealu, który jest także powiązany z pełnoprawną wersją gry na komputery osobiste.

Powstanie mobilnego odpowiednika Rainbow Six: Siege nie powinno zaskakiwać. Platforma mobilna to kierunek, który coraz częściej wybierają deweloperzy. Już wkrótce na smartfonach zagramy w Diablo Immortal, zaś w ostatnich miesiącach zapowiedziano grę na telefony ze świata Warcrafta.

Jakie słuchawki dla gracza? Razer KrakenGracz ocalony przez słuchawki? Nieprawdopodobna historia

Więcej o: