Ponad 140 milionów dolarów trafi do potrzebujących z Ukrainy. Gracze pokazali moc

O niezwykle świetnej akcji Epic Games słyszał już niemal każdy. Firma zdecydowała się na przekazanie przychodów z 14 dni gry Fortnite potrzebującym z Ukrainy. Uzbierała się znakomita suma.

Branża esportu i gier komputerowych nie pozostaje bierna wobec potrzebujących z Ukrainy. Część z firm decyduje się na nałożenie własnych sankcji wobec Rosji i Białorusi. Inni zaś stawiają na bezpośrednią pomoc, czego idealnym przykładem jest znakomity ruch ze strony Epic Games.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Firma przeznaczyła całość przychodu

Twórcy Fortnite, firma Epic Games, nie zamierzała pozostać obojętna wobec potrzebujących z Ukrainy, którzy z powodów bezpodstawnych działań wojennych Federacji Rosyjskiej, są dotknięci kryzysem humanitarnym. Firma postanowiła przekazać wszystkie swoje przychody z okresu od 20 marca do 4 kwietnia poszczególnym pozarządowym organizacjom niosącym pomoc humanitarną.

W trakcie niedługiego okienka czasowego firma zgromadziła 144 miliony dolarów. Do akcji dołączył się także Xbox, który obsługując część płatności, zdecydował się także na przekazanie swoich zarobków. Wszystkie uzyskane środki zostaną rozdzielone pomiędzy: Direct Relief, UNICEF, World Food Programme, UNHCR oraz World Central Kitchen.

Kapitan Wisła All in! Games Kraków - Grzegorz 'SZPERO Dziamałek.ESL Mistrzostwa Polski. Wisła Kraków z awansem do półfinałów

Potrzebujący nie muszą czekać

Epic Games postanowiło, że nie zamierza czekać z przekazaniem środków do momentu, aż te spłyną od wszystkich operatorów płatności. Firma dokonuje przekazania zgromadzonych pieniędzy najszybciej jak to możliwe.

Inicjatywa twórców Fortntie nie była jedyną. Na podobne działanie postawili twórcy League of Legends, Riot Games, którzy przekazali część dochodu ze specjalnych skórek oraz przepustek bojowych. Zebrana kwota wyniosła wówczas blisko 5 milionów dolarów. W tej sytuacji nie powinno się jednak patrzeć przez pryzmat kwoty, lecz samej niesionej pomocy.

Kao The Kangaroo 2022 Kangurek KaoPamiętacie Kangurka Kao? Kultowa gra powraca. Zobacz zwiastun

Więcej o: