FIFA 22. Oceniamy retro stroje wprowadzone do gry. Sprawdźcie nasz ranking

Wczoraj w FIFIE 22 pojawiły się retro stroje, które są już możliwe do zakupu dla graczy. Pora spojrzeć na te trykoty z bliska.

Nostalgiczna nuta w postaci piłkarskiego powrotu do przeszłości. Piłkarskie retro stroje już dostępne w FIFIE 22. Znajdzie się coś dla każdego, bowiem komplety należą nie tylko do klubów europejskich. Dodają one zarówno estetyki, ale też przypominają o znamienitych momentach danych zespołów. Które z koszulek są naszym zdaniem najładniejsze?

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

12. Universidad Catholica

Retro koszulki Universidad CatholicaRetro koszulki Universidad Catholica fot: EA Sports

Zacznijmy od najbardziej egzotycznego przedstawiciela, bowiem od chilijskiego Universidad Catholica. Stroje nawiązują do okresu lat sześćdziesiątych. Prawdziwa gratka dla koneserów, ale raczej niewielu graczy wyda na nie 25 tysięcy monet. Do tego cechuje je rażąca prostota, ale to też jest bardzo typowe dla tamtego okresu w piłce nożnej.

11. Portugalia

Retro koszulki PortugaliiRetro koszulki Portugalii fot: EA Sports

Najstarszy ze wszystkich dodanych kompletów. Jego inspiracja sięga 1921 roku. Sympatyków portugalskiej piłki na pewno urzekną - kto wie, być może znajdą się chętni, by ubrać Cristiano Ronaldo ze składu właśnie w ten strój. Prosto, schludnie, lecz zarazem bez szału.

10. Benfica

Retro stroje BenficiRetro stroje Benfici fot: EA Sports

Kolejny smaczek dla fanów Portugalii. Stroje Benfici z 1961 roku z pewnością przypasują do niejednego z Portugalczyków, posiadających status ikony z Eusebio na czele. Koszulki mają oryginalny krój, ale ponownie wydaje się, że nie urzekną większego grona użytkowników. Za 25 tysięcy monet to trochę skromna propozycja.

9. Tottenham Hotspur

Retro koszulki TottenhamuRetro koszulki Tottenhamu fot: EA Sports

Pozostajemy w latach sześćdziesiątych, ale zmieniamy kraj. Pora na Tottenham i jego stroje z sezonu 1960/1961, kiedy to klub zgarnął na swoje konto dublet. Klasyczny biały kolor oraz stary herb klubu, na którym kogut wygląda na swój sposób zabawnie. Poza tym mimo wszystko nic wyjątkowego.

8. Borussia Dortmund

Retro koszulki Borussi DortmundRetro koszulki Borussi Dortmund fot: EA Sports

Rozgrywki 1975/1976 to wyjątkowe wspomnienie dla klubu z Dortmundu. Wtedy to pierwszy raz udało mu się załapać do Bundesligi. EA Sports daje możliwość drobnego nawiązania do tamtego okresu, wprowadzając z tej racji specjalny strój. Ciekawe i nietypowe logo z pewnością nadaje jej status unikalnej. 

7. Real Madryt

Retro koszulki Realu MadrytRetro koszulki Realu Madryt fot: EA Sports

Ikoniczne białe stroje od Adidasa. Stawiały przede wszystkim na prostotę. To symbol okresu przejściowego w erze Galacticos, na moment przed przyjściem do Madrytu Cristiano Ronaldo. Widząc te koszulki z 2007 roku, w oczach wizualizują się za to inne legendy z Raulem na czele.

6. Manchester City

Retro stroje Manchesteru CityRetro stroje Manchesteru City fot: EA Sports

Znów pora na przeskok w nieco wcześniejsze czasy, a mianowicie końcówkę lat sześćdziesiątych. Komplety Manchesteru City z tamtego okresu zupełnie różnią się od charakterystycznych, błękitnych barw, jakie są znane obecnie. EA dawało już możliwość sprawdzenia ich we wcześniejszych odsłonach FIFY. Teraz wracają i znów są dostępne dla zagorzałych fanów "The Citizens".

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

5. Inter

Retro stroje Interu MediolanRetro stroje Interu Mediolan fot: EA Sports

Na salony FIFY 22 wjechały również specjalne trykoty, jakie przygotowano na stulecie Interu. Grali w nich między innymi Zanetti, Vieira czy Crespo, a wszyscy są dostępni w grze. Mała retrospekcja odnośnie klubu z Mediolanu? Czemu by nie. Gustowne i unikatowe koszulki przypadną niejednemu graczowi do gustu.

4. Liverpool

Retro stroje LiverpooluRetro stroje Liverpoolu fot: EA Sports

Ponownie zaglądamy do Premier League. Liverpool i stroje z sezonu 1982-1983. Nosili je Kenny Dalglish czy Ian Rush. W FIFIE ten duet można w owych kompletach odtworzyć. Lata osiemdziesiąte fani "The Reds" zawsze wspominają z nostalgią. Po ich zakończeniu długo trwała posucha, którą przełamano dopiero pod komendą Jurgena Kloppa.

3. Paris Saint-Germain

Retro stroje PSGRetro stroje PSG fot: EA Sports

Pierwszą trójkę otwierają eleganccy jak zawsze Francuzi. PSG i propozycja z 1989 roku to mocny powrót do tradycji klubu, która budowała się na długo przed "erą szejków". Piłka w Paryżu choć nie odnosiła wtedy znaczących sukcesów, tak z pewnością miała w sobie wiele romantyzmu. Retro stroje mogą takową nutę przywrócić.

2. Leeds United

Retro stroje Leeds UnitedRetro stroje Leeds United fot: EA Sports

Drugi stopień podium przypadł w naszej opinii Leeds. Komplet z lat dziewięćdziesiątych z charakterystyczną białą różą Yorków na piersi prezentuje się po prostu ślicznie. Romboidalne kształty przełamują monotonie, jednocześnie nie odlatując zbyt bardzo od ziemi. Sympatyczna propozycja warta 25 tysięcy monet.

1. AC Milan

Retro stroje AC MilanuRetro stroje AC Milanu fot: EA Sports

Werble, fanfary i ogłaszamy najlepszy naszym zdaniem strój z kolekcji retro w FIFIE 22. Miano to trafia do AC Milanu i trykotów z 1996 roku. Legendarne logo OPLA przywodzi na myśl całą galerię sław "Rossonerich". Okres przełomu obu wieków z pewnością był dla mediolańczyków udany. Na czele drużyny stali Maldini, Baresi czy Baggio. Stroje wyjątkowo nieszablonowe, ale chyba przede wszystkim o to chodzi, przy tego typu skokach w przeszłość. By nabrać zupełnie nowej inspiracji z czegoś, co teoretycznie zostało kiedyś użyte.

Więcej o: