Nadchodzi nowy Wiedźmin. Polski producent oficjalnie potwierdza

CD Projekt RED przerywa milczenie. Nadchodzi nowa odsłona Wiedźmina. Zapowiada się coś dużego.

Trylogia gier o Wiedźminie wraz z dodatkami do trzeciej części rozsławiły polski gamedev na cały świat. CD Projekt RED trafił do świadomości graczy z całego świata, a Wiedźmin określany w języku angielskim jako The Witcher jest dla wielu pierwszym skojarzeniem na myśl o Polsce.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Spełnienie marzeń wielu graczy

Wiedźmin 3: Dziki Gon to bezapelacyjnie jedna z najlepszych gier wydanych kiedykolwiek przez polskie studia. Gra wraz z dwoma dodatkami okazała się fenomenem na skalę światową. Od jej premiery minęło wiele lat, a gracze dopatrywali się jakichkolwiek znaków zapowiadających nadejście kontynuacji przygód wiedźmina Geralta.

Jak się okazuje, najwięksi fani pogromcy potworów nie muszą już wróżyć z fusów. Nowa gra w uniwersum Wiedźmina rzeczywiście powstaje, o czym oficjalnie powiadomiło studio CD Projekt RED. Załączona do wpisu grafika wspomina jedynie o rozpoczęciu nowej sagi - na tym kończą się informacje czy wskazówki dotyczące fabuły.

Logo SteamJak zwracać gry na Steam? Nietrafiony zakup? Nic straconego

Współpraca z Epic Games

CD Projekt RED jednocześnie zdecydowało się na ogłoszenie współpracy z Epic Games. Gra bowiem ma nie wykorzystywać REDengine, autorskiego silnika polskiego studia, lecz ma zostać oparta na rewolucyjnym Unreal Engine 5. Wieloletnie partnerstwo z Epic ma opierać się nie tylko na kwestiach licencyjnych, lecz także ogólnego wsparcia w procesie produkcji.

Studio nie zdecydowało się na podanie większej ilości informacji. Nie usłyszeliśmy nic o dacie premiery, statusie jej produkcji czy nawet jakichkolwiek innych szczegółów. Redzi zdobyli się jedynie na poinformowanie, że nadchodzące dodatki do Cyberpunka 2077 będą w dalszym ciągu opierać się na REDengine.

FortniteOgromna zmiana w Fortnite. Znika rzecz irytująca wiele osób

Więcej o: