Ogromna zmiana w Fortnite. Znika rzecz irytująca wiele osób

W Fortnite rozpoczął się nowy sezon, a wprowadzone zmiany zaskoczyły wszystkich zainteresowanych tytułem Epic Games. Z gry zniknęła jedna z najbardziej rozpoznawalnych mechanik.

Najpopularniejsza gra Epic Games, Fortnite, jest jednym z głównych przedstawicieli gatunku Battle Royale. W ostatnich dniach gra otrzymała dużą aktualizację, jednocześnie rozpoczynającą kolejny sezon. Lista zmian jest ogromna, a jedna z pozycji wskazuje na usunięcie kluczowej mechaniki.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Duże zmiany

Fortnite szturmem wdarło się w świadomość graczy, znakomicie wykorzystując popularność tytułów Battle Royale. Gra zwracała na siebie uwagę przede wszystkim dostępnością - została udostępniona w modelu free to play. Na dodatek wyróżniała się na tle konkurencji oprawą graficzną i unikalnymi mechanikami - w tym możliwością budowania własnych struktur.

Wraz z wprowadzeniem do gry nowego sezonu deweloperzy postawili na ogrom zmian. Jedną z nich jest jest właśnie usunięcie budowania zastąpione innymi mechanikami dotyczącymi poruszania się. Dezaktywacja możliwości tworzenia struktur ma raczej charakter przejściowy, a według informacji podawanych w przeciekach ma zostać przywrócona przed końcem miesiąca.

Wspaniałe statystyki Dembele w FIFA 22. Ta karta może zmienić wszystko Wspaniałe statystyki Dembele w FIFA 22. Ta karta może zmienić wszystko

Społeczność reaguje

Wieść o usunięciu mechaniki budowania wywołała falę radości pośród graczy. Na powrót do Fortnite zdecydowali się ci, którym przeszkadzało nadmierne znaczenie budowania. Próba zagrania w grę wiązała się z potrzebą czekania w kolejce przed wejściem na serwer.

Sytuacja jasno wskazuje, że gracze ciepło przyjęliby tryb, który byłby w całości pozbawiony budowania lub jego znaczenie zostało obniżone do minimum. Może to kierunek, w którym Epic Games powinno podążyć, chcąc przyciągnąć do gry większą ilość graczy?

Zawodnik League of Legends, Lee 'Faker' Sang-Hyeok, grający w barwach zespołu T1. Historyczne osiągnięcie koreańskiego esportowca. Legenda League of Legends

Więcej o: