Jak zagrać w Minecrafta? Wszystko, co musisz wiedzieć

Minecraft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier komputerowych na świecie. Świat sześcianów pozwala uwolnić graczom swoje pokłady kreatywności.

Ogromne zamczyska, ciągnące się w nieskończoność kopalnie lub domy mieszkalne nie z tej ziemi. Minecraft to miejsce, które pozwala wyzwolić najbardziej skryte pokłady kreatywności. Gra to ogólnoświatowy hit, który bije rekordy sprzedanych kopii nawet wiele lat po premierze.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Minecraft. Czym jest?

Minecraft to najpopularniejsza gra komputerowa sprzedana w przeszło 200 milionach kopii na całym świecie, z którą styczność miał niemal każdy.

Założenia gry są proste - pojawiamy się w losowo generowanym świecie, który składa się wyłącznie z sześcianów. Świat jest niemal w całości podatny na zmiany, jakie chce wprowadzić gracz i stanowi swojego rodzaju wirtualną piaskownicę. Umożliwia wznoszenie monumentalnych budowli lub drążenie skomplikowanych systemów tuleni - wszystko, czego dusza gracza zapragnie.

Minecraft. Kto może w niego grać?

Zgodnie z oceną PEGI, Minecraft nadaje się dla wszystkich osób, które ukończyły siódmy rok życia. Wynika to z możliwych dźwięków lub scen potencjalnie przerażających dla młodszych odbiorców. Kogo w końcu nie przeraził szkielet, który pojawił się za naszymi plecami podczas eksploracji jednej z jaskiń?

W praktyce Minecraft to jednak gra dla osób, które dysponują niewyczerpanym pokładem kreatywności. Gra bowiem jest idealnym miejscem do jej uwolnienia.

Minecraft. Ile kosztuje?

Niestety, Minecraft nie jest grą darmową. Aby w nią zagrać należy uiścić jednorazową opłatę. Ta waha się, zależnie od platformy na której chcielibyśmy zagrać:

  • Komputer stacjonarny: 100zł lub 125zł zależnie od wybranej wersji
  • Android: 33.99zł
  • iOS: 6,99 USD (ok. 30zł)
  • Xbox One: 92,49zł
  • Xbox 360: 69,99zł
  • Nintendo Switch: 29,99 USD (ok. 130zł)
  • Nintendo 3DS: 29,99 USD (ok. 130zł)
  • Playstation: 19,99 USD (ok. 85zł)

W przypadku posiadaczy komputerów stacjonarnych oraz konsoli Xbox pozostaje możliwość wykupienia abonamentu Game Pass. Tam, oprócz wielu innych gier, znajduje się także Minecraft. Warto mieć jednak na uwadze, że wówczas grę zdobywa się jedynie na czas trwania usługi, a nie permanentnie.

Minecraft. Różnice pomiędzy wersjami na komputery stacjonarne?

Minecrafta na komputery stacjonarne możemy zakupić w dwóch wersjach: Java oraz przeznaczonej dla systemu Windows 10, określanej także jako Bedrock Edition.

  • Minecraft Java - koszt 100zł: Umożliwia rozgrywkę Multiplayer wyłącznie w obrębie jednej platformy z innymi posiadaczami wersji Java. Dodatkowo gra jest podatna na samodzielne modyfikacje, które możemy znaleźć w Internecie.
  • Minecraft Bedrock Edition - koszt 125zł: Umożliwia rozgrywkę Multiplayer na obrębie wszystkich platform. Nie jest podatna na modyfikacje - te tworzone są przez twórców gry i sprzedawane jako dodatkowa zawartość gry.
Więcej o: