To wielki hit ostatnich dni. Elden Ring nie skończy się na jednej grze?

Najbardziej zagorzali fani już teraz wypatrują na horyzoncie drugiej części Elden Ring. Jak się jednak okazuje, ta faktycznie może się w przyszłości pojawić.

Wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu serii Dark Souls zaowocowało w Elden Ring. Grze, która podbiła serca graczy z całego świata, momentalnie zdobywając czołowe miejsca na listach najczęściej wybieranych tytułów czy platformach streamingowych. Czy możemy spodziewać się większej ilości gry z ostatnio niezwykle popularnej marki?

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Gra wciąż budzi ogromne zainteresowanie

Od premiery Elden Ring minęło kilka tygodni - ta trafiła na konsole PlayStation i Xbox oraz komputery osobiste 25 lutego bieżącego roku. Od tamtego czasu gra utrzymuje się na szczycie najchętniej odpalanych gier na platformie Steam. Łącznie tytuł sprzedał się w 12 milionach kopii.

Stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, wszak Elden Ring to niezwykle udana gra. Stanowią to opinie na platformie Metacritic, gdzie tytuł posiada 96 punktów w stu punktowej skali ocen. Na samym steamie recenzje określane są jako bardzo pozytywne, a pojawiło się ich przeszło 240 tysięcy.

Nadchodzi kontynuacja?

Gra wyszła mniej niż miesiąc temu, jednak jej najwięksi fani już teraz dopytują się o kontynuację lub ewentualne dodatki do gry. Z odpowiedzią na ich pytania przychodzi producent tytułu, FromSoftware. Wypowiedź jest enigmatyczna, lecz daje pewne nadzieje.

- Włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie Elden Ring, aby gra spełniła oczekiwania fanów na całym świecie. Będziemy je kontynuować, aby rozszerzyć markę poza samą grę i wprowadzić ją do codziennego życia każdego z nas - możemy przeczytać w notce prasowej wydanej przez FromSoftware i Bandai.

Co to oznacza? Każdy te słowa może zinterpretować na swój sposób. Jedno jest jednak pewne: Elden Ring okazał się sukcesem, a porzucanie marki z tak ogromnym potencjałem byłoby błędem nawet ze strony czysto biznesowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.