Jak zwracać gry na Steam? Nietrafiony zakup? Nic straconego

Zwrot gier wcale nie musi być trudny. Pieniadze zazwyczaj można łatwo odzyskać, jeśli zareaguje się wystarczająco szybko. Tyczy się to nawet tak wielkiej platformy z grami jak Steam.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie kupił nigdy czegoś, z czego potem nie był zadowolony. Normalna rzecz - w końcu nie wszystko końcowo wygląda tak dobrze, jak wcześniej się prezentowało. Z grami jest zresztą podobnie. Łatwo ocenić je przedwcześnie po okładce, za to prawdziwa refleksja przychodzi zbyt późno. W obecnych realiach większość tytułów kupuje się zdalnie w formie cyfrowej. Pudełkowe wersje, choć klimatyczne i nostalgicznie, urokliwe wychodzą z użytku. Czy łatwo jest więc zwrócić grę, kiedy nie mam jej nawet w formie fizycznej? 

Zobacz wideo Horror od twórcy Resident Evil i kosmiczna odyseja. Na jakie gry czekamy w w 2022 roku?

Zwrot na Steam to nic trudnego, ale podlega pewnym regułom

Na tapetę warto wziąć politykę zwrotów na obecnie największej platformie z grami - Steamie. Zasady są dość proste i jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, tak istnieje niemal stuprocentowa gwarancja, że pieniądze otrzyma się z powrotem. Wtedy nawet niespecjalnie będzie istotny powód takowej decyzji Warunki to:

  • złożenie wniosku w okresie krótszym niż 14 dni od zakupu
  • czas spędzony w grze nie może przekroczyć dwóch godzin

Dlaczego narzucone zostały takie ograniczenia? Logicznie Valve nie chce, aby użytkownicy ich platformy przechodzili gry w całości, a następnie jak gdyby nigdy nic je zwracali. Jeśli któreś z wymagań jest niemożliwe do zrealizowania, tak niestety szanse na udany zwrot są niemal znikome.

Franciszek Harpoon Gryszkiewicz Team ESCA Gaming Wszystko, co musisz wiedzieć o play-offach w Ultralidze. Mecze już niedługo

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Zwrotu można dokonać wchodząc w zakładkę dotyczącą transakcji przeprowadzonych na Steamie. Znajduje się ona w segmencie ze szczegółami na temat własnego konta. Po znalezieniu odpowiedniego produktu wystarczy w niego kliknąć i wybrać opcję dotyczącą zwrotu. Następnie pozostaje tylko wypełnić krótki kwestionariusz, którego znaczenie i tak nie ma większego znaczenia, jeśli posiadana gra spełnia podane wyżej wymogi.

Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu kilku dni od wysłania wniosku (maksymalnie do dwóch tygodni). Metoda zwrotu pozostanie do wyboru, chyba, że transakcja została zrealizowana bezpośrednio przez portfel Steam. Wtedy to pieniądze wrócą na platformę, a nie kartę czy PayPala, z których również można korzystać przy płatnościach.

Screenshot z gameplay'u CS:GO. Źródło: Facebook, Counter Strike Rangi w CS:GO. Przydatny system czy kompletny przeżytek?

Więcej o: