Sprawdziliśmy Corsair K70 RGB Pro. Klawiatura bez wad?

Tym razem w nasze ręce wpadła klawiatura K70 RGB Pro. Czy spełniła nasze wymagania? Dlaczego jest idealna nie tylko dla graczy?

Corsair to znany producent sprzętu gamingowego, który wyróżnia się bardzo stonowanym designem, który może również spodobać się starszym użytkownikom. Klawiatura K70 RGB Pro to z założenia sprzęt premium i takie można odnieść wrażenie od razu po wyjęcia z pudełka.

Zobacz wideo Michniewicz dotrzymał słowa. Wielki nieobecny reprezentacji Polski [SPORT.PL LIVE #16]

Klawiatura Corsair K70 RGB PRO jest bardzo solidnie wykonana

Klawiatura ma bardzo solidną metalową ramę. Z resztą to nie jedyny taki element, bo producent też z tego samego materiału wykonał m.in. rolkę do regulacji głośności. Sam design klawiatury na pierwszy rzut oka wygląda znajomo. Jest podobna do swojej poprzedniczki K70 RGB MK.2. Oczywiście nie jest to żadnym minusem, gdyż Corsair dba o swoją stylistykę we wszystkich sprzętach. Są w charakterystycznym, czarnym kolorze z minimalistycznym podejściem do wszelkich elementów charakterystycznych dla sprzętów gamingowych. Corsair jest właśnie tym mężczyzną na gamingowym bankiecie, który zawsze zakłada najbardziej eleganckie stroje.

Pora przejść do bardziej szczegółowych aspektów tej klawiatury. W sprzęcie zastosowano przełączniki mechaniczne Cherry MX oraz technologię Corsair AXON Hyper-Processing. Co to oznacza? Klawiatura przetwarza sygnał 8 razy szybciej niż w "zwykłych" klawiaturach. Ten parametr jest szczególnie istotny dla esportowych graczy, dla których liczy się każda milisekunda. W K70 RGB Pro zastosowano wcześniej wspomniane czerwone switche Cherry MX. Są one trochę cichsze od pozostałych na rynku i mają przyjemny "klik", trochę różniący się od tych w pozostałych sprzętach. Nie są to najlepsze switche na rynku, ale całkowicie wystarczające do tej klasy klawiatury. Taki basic wyższej klasy.

Corsair K70 RGB PROCorsair K70 RGB PRO fot. Corsair.com

Corsair K70 RGB PRO to bardzo udany sprzęt

K70 RGB Pro ma również podpórkę na nadgarstki. Producent wykonał ją z solidnego plastiku z lekkim gumowym pokryciem. To sprawia, że jest przyjemna w użytkowaniu. Podpórkę montuje się przy pomocy magnesów. Może nie jest ona tak wygodna jak "poduszki", które znajdziemy w innych klawiaturach, ale na pewno o wiele bardziej trwała. To powoduje, że będzie ona nam służyć przez dłuższy okres.

Corsair K70 RGB PROCorsair K70 RGB PRO fot. Corsair.com

Corsair K70 RGB Pro to naprawdę bardzo udana klawiatura. Na upartego można się przyczepić do plastikowej podpórki, ale szczerze mówiąc, dopóki jest ona wygodna, to nie powinno to nikomu przeszkadzać. Wykonanie klawiatury zwala z nóg. Solidne metalowe wykończenie i dbałość o każdy detal rzucają się od razu w oczy. Piszącym spodoba się również wygodny układ klawiszy, a graczom przełącznik trybu turniejowego, który może się okazać bardzo przydatny w trakcie turniejowych zmagań. Sporym atutem klawiatury jest również jej elegancki wygląd. Dzięki temu nada się ona również do bardziej stonowanych stanowisk komputerowych, dla osób, które niekoniecznie cenią sobie gamingowe sprzęty opakowane milionem świateł LED.

Klawiaturę można kupić w sklepach internetowych w cenach od 600 do 800 zł. Na pewno będzie to dobry wybór dla graczy, którzy cenią sobie świetne wykonanie i dobre parametry.

Więcej o: