Rosjanie i Białorusini wykluczeni. Świat gamingu solidarny z Ukrainą

Świat gamingu i esportu wykonuje kolejne kroki izolujące Rosję z globalnego społeczeństwa graczy. Wykluczenia nakładały już największe przedsiębiorstwa w tym Sony, które zawiesiło wszystkie dostawy sprzętu do Rosji. Wiąże się to również z wycofaniem tytułów powiązanych z firmą

Bungie oficjalnie potwierdziło zablokowanie wszelkich transakcji związanych z Destiny 2 dla Rosjan i Białorusinów. Ponadto zespół tworzący gry stworzył zbiórkę, mającą na celu pomóc ludziom w Ukrainie. Bungie podejmuje także kolejne kroki, solidaryzując się z Ukrainą i wspierając na różne sposoby.

Zobacz wideo Horror od twórcy Resident Evil i kosmiczna odyseja. Na jakie gry czekamy w w 2022 roku?

Destiny 2? Nie dla Rosji i Białorusi

Bungie potwierdziło - sprzedaż związana z Destiny 2 w Rosji i Białorusi została zawieszona. Tamtejsi gracze będą mieli dostęp do tytułu, lecz wszelkiego rodzaju płatności, dodatki i bonusowa zawartość została dla nich zablokowana. Wszelkie współprace z rosyjskimi i białoruskimi partnerami również wstrzymano.

To nie pierwszy tego typu krok. Podobne działania przyjęło już Electronic Arts, Activision, czy polskie CD Projekt. To prosty przekaz, wyrażający stanowisko zajęte przez branżę gamingową względem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jej konsekwencją jest stopniowe wykluczanie Rosjan.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Dodatkowo Bungie zorganizowało zbiórkę, w której udało się zebrać 120 tysięcy dolarów dla różnych charytatywnych organizacji, zajmujących się pomocą dla Ukrainy. Sam zespół planuje również podobno wysyłanie specjalnych paczek. W tej kwestii współdziała razem z ukraińskim Ministerstwem Zdrowia. 

Gracze ponownie udowodnili, że są obrońcami świata. Zebraliśmy 120 tysięcy dolarów i nie jesteśmy w stanie podziękować każdemu z Was wystarczająco za ten wkład. Będziemy dalej zbierać środki.

Napisało w oficjalnym oświadczeniu Bungie. W Destiny 2 pojawi się również subtelny element wyrażający wsparcie dla Ukrainy. Będzie nim specjalna naszywka słonecznika, którą gracze będą mieli do własnej dyspozycji:

Słonecznik ma odzwierciedlać odwagę i nadzieję, tak emblematyczne dla Ukrainy w tym trudnym czasie. To narodowy kwiat Ukraińców - nasz sposób na solidaryzowanie się z nimi.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.