World of Warcraft. Wszystko, co musisz wiedzieć o najpopularniejszym MMO

World of Warcraft - złote dziecko Blizzard Entertainment i jednocześnie najbardziej rozpoznawalne MMO na całym świecie. Zapoznaj się z pigułką niezbędnych informacji.

Za sprawą nadchodzącej aktualizacji o World of Warcraft znów robi się głośno. To leciwe MMO jest najpopularniejszym przedstawicielem swojego gatunku. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, które musisz znać.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

World of Warcraft. Czym jest?

World of Warcraft to gra komputerowa wyprodukowana przez Blizzard Entertainment, będąca spadkobierczynią serii gier strategicznych Warcraft. Pierwotna wersja gry ukazała się jeszcze w 2004 roku, jednak od dnia premiery jest regularnie aktualizowana poprzez patche i pełnoprawne dodatki.

Gra w World of Warcraft opiera się na poznawaniu dziejów świata Warcrafta, jednocześnie dostarczając graczom szeroki wachlarz możliwości. Zależnie od upodobań, ci mogą poświęcić się grze PVE (gracze kontra środowisko) oraz PVP (gracze kontra gracze).

Jednym z najważniejszych aspektów World of Warcraft jest rozwijanie swojej postaci. Dokonuje się tego poprzez zdobywanie coraz to lepszego ekwipunku przystosowanego pod indywidualne potrzeby czy rozwijanie umiejętności. Niektórzy duży nacisk kładą na budowanie kolekcji swoich wierzchowców lub bogacenie się poprzez zbieranie wirtualnej waluty - złota.

World of Warcraft. Jak zagrać?

Aby zagrać w World of Warcraft, należy założyć konto w usłudze Battle.net oraz pobrać dedykowane oprogramowanie, które pozwoli na zainstalowanie gry. Ta wymaga sporo wolnego miejsca na dysku, zatem należy uzbroić się w cierpliwość w trakcie procesu pobierania.

Do osiągnięcia 20. poziomu w World of Warcraft można grać za darmo. Następnie wymagany jest miesięczny abonament oraz zakup aktualnego rozszerzenia do gry.

World of Warcraft. Ile kosztuje?

Aby doświadczyć w pełni World of Warcraft wymagane jest uiszczanie abonamentu oraz kupno najnowszego dodatku do gry. Cena samego rozszerzenia - zależnie od wersji sklepu - rozpoczyna się od okolic 100 PLN.

Sprawa abonamentu robi się znacznie bardziej skomplikowana, gdyż ceny wahają się zależne od długości zakupionej subskrypcji oraz sposobu transakcji. W Internecie można kupić 60-dniowe przepustki za okolice 120zł. Promocjami kusi także sam wydawca gry - tam cena miesiąca rozpoczyna się od 12,99 euro za miesiąc kończąc na 10,99 euro za miesiąc, przy zakupie na sześć miesięcy z góry.

World of Warcraft. Ile osób gra?

World of Warcraft to najpopularniejsze MMO RPG w historii. Portal MMO-Popularion estymuje, że World of Warcraft zagrało przeszło 117 mln osób, z czego dziennie do gry obecnie loguje się blisko 1 mln 100 tys. graczy.

World of Warcraft. Kiedy kolejny dodatek?

Obowiązującym rozszerzeniem World of Warcraft jest Shadowlands. Wkrótce jednak na serwery trafi nowy dodatek, którego nazwa nie została ujawniona. Zamiast tego gracze poznali datę premiery, a ta przypada na 19 kwietnia bieżącego roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA