FIFA 23. Wszystko co musisz wiedzieć. Kiedy premiera? Co nowego?

Zwód, podanie i gol! FIFA 23 już wkrótce trafi na konsole oraz komputery stacjonarne, przynosząc graczom wiele nowości. Poznaj je wszystkie.

Gry piłkarskie z serii FIFA pojawiają się co roku, dostarczając graczom coraz to nowszych wrażeń związanych z najpopularniejszą dziedziną sportu. Do premiery odsłony sygnowanej numerkiem 23 dzieli nas jeszcze sporo czasu, jednak już teraz znamy kilka interesujących nowości.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

FIFA 23. Kiedy premiera?

Wskazanie precyzyjnej daty premiery FIFA 23 nie jest możliwe. W ostatnich latach gra trafiała na sklepowe półki na przełomie września i października. Często jest to piątek, zatem można estymować, że będzie to jedna z dwóch dat: 30 września lub 7 października.

W celu uzyskania precyzyjniejszych informacji należy śledzić informacje podawane przez dewelopera gry.

FIFA 23. Crossplatform

Jedną z największych nowości w FIFA 23 ma być wprowadzenie usługi crossplatform. Oznacza to, że gracze korzystający z różnych platform - konsol PlayStation, Xbox oraz komputerów stacjonarnych - będą mogli rywalizować ze sobą w każdym z dostępnych trybów.

W przeszłości nie było to możliwe. Rywalizować ze sobą mogły osoby wyłącznie grające z wykorzystaniem tego samego sprzętu.

FIFA 23. Nowe drużyny

Kolejnym dodatkiem, który zagości w FIFA 23, jest zwiększona ilość kobiecych drużyn. Źródłem tego przecieku jest Tom Henderson, zaufany w społeczności graczy leaker.

Henderson twierdzi, że FIFA 23 będzie zawierać pełne kobiece ligi. Oznacza to znaczącą ilość kobiecych jedenastek. Kropkę nad i w tej kwestii ma stanowić dodanie żeńskiego FIFA World Cup, który po raz pierwszy w historii cyklu pojawi się równolegle z męskim odpowiednikiem rozgrywek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.