Pierwsze przecieki z FIFA 23. Gracze długo czekali na tę opcję

Kupiłeś nową FIFĘ, chciałbyś zagrać mecz przeciwko przyjacielowi, jednak jest to niemożliwe, bo korzystacie z różnych platform? Zgodnie z przeciekami już wkrótce przestanie to być problemem.

Rzucając zagadnienie "gra o piłce nożnej" niemal każdy natychmiast wskaże FIFĘ. Wszak to tytuł, który przez ostatnie lata nie posiada żadnej konkurencji. Mimo wszystko deweloperzy stawiają na dalszy rozwój tytułu, do którego wkrótce ma trafić długo wyczekiwana funkcja. Tak wynika z wiarygodnych przecieków.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

FIFA 23. Zagramy wszyscy, niezależnie od platformy

Tom Henderson to jeden z najbardziej zaufanych leakerów branży gier, publikujący swoje domniemania, przecieki i opinie na portalu Xfire. Jedne z jego najnowszych doniesień dotyczy nadchodzącej gry FIFA 23. Zgodnie z podanymi przez niego informacjami gra zyska funkcję, o którą gracze prosili od lat.

Wraz z premierą FIFY 23, gracze wszystkich platform - konsoli PlayStation, Xbox oraz komputerów stacjonarnych będą mogli grać przeciwko sobie. Dotychczas rywalizacja była limitowana w okręgu danego urządzenia. Wierząc przeciekom wieloplatformowość ma dotyczyć wszystkich trybów gry, a nie być dedykowana wyłącznie kilku z nim.

Dodanie do FIFY 23 tzw. crossplatform jest ogromnym krokiem w przód. Funkcjonalność, której tytułowi brakowało od lat, nie jest jednak w świecie gier czymś nowym. Grę osób dysponującymi różnymi urządzeniami wspierają inne gry wydane przez Electronics Arts. Jednym z przykładów jest gra w formie Battle Royale, Apex Legends.

To nie koniec nowości w FIFA 23

Gra pomiędzy różnymi platformami jest zdecydowanie największym newsem, jednak to nie wszystkie nowości, które pojawią się wraz z publikacją nowej odsłony. W FIFA 23 ma pojawić się więcej kobiecych zespołów, przez co tryb World Cup będzie wspierać obydwie płcie.

W skonsolidowanej dawce przecieków Henderson odniósł się także do plotek jakoby gra miała zmienić nazwę lub przejść na model free-to-play. Autor przyznaje, że nie znalazł potwierdzenia jakiejkolwiek z tych informacji względem FIFY 23, pomimo krążących w Internecie informacji. Nie wyklucza jednak takich zmian w przyszłości.

Więcej o: