• Link został skopiowany

Nowy konkurent dla FIFY i eFootball? Gra piłkarska jakiej jeszcze nie było

Seria gier komputerowych LEGO staje przed nowym początkiem. Pieczę nad produkcją przejmie duży deweloper. Gra piłkarska ma pojawić się jeszcze w tym roku.
Lego: Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Mocy | LEGO Star Wars: The Force Awakens - kadr
Traveller's Tales Games

Wizja nowej gry piłkarskiej pojawiła się na horyzoncie. W dobie dominacji FIFY i Pro Evolution Soccer i Football Managera gracze mogą otrzymać coś zupełnie nowego. Według najnowszych informacji, 2K nawiązało współpracę z LEGO, czego owocem ma być produkcja w tematyce piłki nożnej, umiejscowiona w świecie złożonym ze znanych duńskich klocków.

Zobacz wideo "Gwiezdne wojny" - trudne początki, pretensje aktorów i rekord Guinnessa

Jeszcze przed mundialem

2K w grach sportowych jest nie od dziś. Marka odpowiada chociażby za koszykarską serię NBA2K oraz WWE 2K. Kolaboracja z LEGO to jednak coś zupełnie innego. Takiej produkcji na rynku jeszcze nie było. Rzekomo ma się pojawić jeszcze przed startem Mistrzostw Świata w Katarze, które wystartują w listopadzie.

Tytuł zapewne ma trafić przede wszystkim do młodszej grupy wiekowej, choć serie gier o klockach przez lata podbiły serca wielu fanów. Wstępne doniesienia wskazują również na dużo bardziej rozległą współpracę. Rzekomo trwają prace nad grą LEGO w tematyce Need For Speed.

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Porozumienie z 2K to następstwo końca umowy z TT Games, które tworzyło gry w oparciu o świat klocków od 2005 roku. Ostatnią produkcją, jaką ma wydać zespół, jest LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów.

Kompletnie nowa tematyka

Dotychczas gry LEGO były oparte na różnych uniwersach, przede wszystkim filmowych. Zaczęło się od tytułów związanych z Gwiezdnymi Wojnami, Indianą Jonesem, Harrym Potterem czy Batmanem. 

Za wszystkie odpowiadało wspomniane TT Games, które to zyskało pewnego rodzaju monopol na tego typu produkcje. Zespół wypuścił ponad 50 gier o światach złożonych z klocków LEGO. Wygląda jednak na to, LEGO przestanie być konikiem brytyjskiego studia.

Póki co nie pojawił się żaden konkretny komentarz w sprawie, od którejkolwiek ze stron. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

  • Link został skopiowany
Więcej o: