Streamer mocno się zdziwił. Policjanci przerwali transmisję

Jak gdyby nic, streamer "vuzby" prowadził transmisję na Twitchu. Nagle grę Kanadyjczykowi przerwało dwóch niespodziewanych gości. Byli to policjanci.

Każdemu zdarzyło się kiedyś, dać upust emocjom w trakcie gry. Czasem streamerzy kompletnie puszczają wodze, by nieco urozmaicić swoją transmisję. Głośne zachowanie może mieć jednak skutki uboczne, o czym przekonał się niejaki "vuzby". Wizytę kanadyjskiemu twórcy złożył patroli policji.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Niespodziewana wizyta służb porządkowych

"vuzby" prowadził transmisję z gry Apex Legends. Rozgrywki są w niej bardzo dynamiczne i angażujące, a wiele zależy również od współpracy z zespołem. Mężczyzna nieco zbyt impulsywnie nawoływał do kolegów z drużyny o pomoc.

Nagle bowiem na jego transmisji pojawiła się dwójka policjantów. Streamer nie krył zdziwienia, kiedy nagle jeden z nich szturchnął go w ramię. Okazało się, że uwagę stróżów prawa zwróciły krzyki, jakie wydawał "vuzby", zwłaszcza że ten nawoływał o pomoc. Jak się okazało, chodziło tylko o grę.

Policjanci podeszli do sprawy bardzo wyrozumiale. Wyjaśnili, że przechodzili obok domu Kanadyjczyka i woleli zapobiegawczo zainterweniować. Po upewnieniu się o bezpieczeństwie gospodarza, opuścili jego mieszkanie. "vuzby" nie poniósł żadnych konsekwencji, a sami goście pożegnali się nawet z jego widzami, życząc udanej transmisji.

Stracili setki tysięcy złotych przez decyzje polityków. Stracili setki tysięcy złotych przez decyzje polityków. "Nigdy tak nisko nie upadłem"

Coraz więcej incydentów w trakcie streamów

W ostatnich miesiącach podobnych zajść jest coraz więcej, choć w dużej mierze wynikają one z fałszywych alarmów, jakie wysyłają do służb widzowie. Kilkukrotnie w trakcie transmisji zdarzały się nawet interwencje antyterrorystów, mylnie poinformowanych o potencjalnej bombie czy innym niebezpieczeństwie.

Temu też twórcy z reguły starają się chronić swoją prywatność i nie dopuścić do wycieku informacji na temat ich miejsca zamieszkania. Konsekwencje tego mogą być bardzo kłopotliwe.

Niektóre z tego typu wydarzeń trudno jest uwiarygodnić. Wielu streamerów za wszelką cenę szuka posłuchu i chce przyciągnąć widownię coraz to bardziej unikalnym kontentem, nawet jeśli ten jest skrajnie nieodpowiedzialny. 

Kapitan Wisła All in! Games Kraków - Grzegorz 'SZPERO Dziamałek.Koniec marzeń o polskim zespole w Spodku. Esportowa Wisła Kraków odpada z IEM Katowice

Więcej o: