Pamiętacie serial w uniwersum LoL? Kolejny gamingowy hit będzie na Netfliksie

Netflix kontynuuje inwestycję w produkcje na bazie gier. Tym razem znany serwis przy współpracy z 2K i Take-Two Interactive przygotuje ekranizację Bioshocka.

Produkcje filmowe oparte na tematyce gier cieszą się coraz większą popularnością. Nie tak dawno Riot Games wydało przy współpracy z Netflixem Arcane - serial nawiązujący do świata znanego z League of Legends. Popularny serwis ponownie zechce wypuścić na swoją platformę dzieło o podobnej formie. Tym razem Netflix szykuje film o Bioshocku.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Dobrze znana seria

Pierwsza część Bioshocka ukazała się w 2007 roku. Bardzo szybko zdobyła sobie pokaźne grono sympatyków, a w następnych latach ukazały się dwie kontynuacje. Od tamtego czasu nie wykonano wielu działań w kierunku rozwoju serii. Pojawiła się co prawda wersja na PlayStation Vita oraz remake pierwszej i drugiej odsłony, lecz na tym się skończyło.

Bioshock rozwijał się jednak nie tylko w formie gier. 2K wydało książkę, zawierającą grafiki i szkice z czasów produkcji pierwszej części.

Koncept stworzenia filmu w tematyce gry pojawił się już w 2008 roku. Mimo wielkich ambicji i planów, produkcja nie poszła jednak w żadną konkretną stronę. Premierę stopniowo odkładano, a kłopoty finansowe nie pozwoliły na finalizację projektu.

IEM Katowice 2019. Gdzie obejrzeć mecze Challengers Stage?Wyjątkowe i niepodrabialne wydarzenie w Polsce. "W najśmielszych snach sobie tego nie wyobrażaliśmy"

Netflix podbije serca fanów

Ogłoszenie ze strony Netflixa na nowo obudziło w zagorzałych fanach serii nadzieję. Tym razem zadania podejmie się bardzo duży gracz na rynku i wydaje się, że nic nie stanie na drodze, by dopiąć temat na ostatni guzik.

Opinie internautów są niezwykle pochlebne. Wielu z nich czekało na efekty pracy już przy okazji pierwszego podejścia do stworzenia filmu o Bioshocku. Nawet pod koncepcyjnymi zwiastunami, wydanymi w serwisie YouTube, można znaleźć komentarze podekscytowanych sympatyków gry:

Z chęcią bym za to zapłacił. Bioshock może stworzyć jedno z najbardziej udanych dzieł kinematografii całego wieku.
To mógł być mój ulubiony film po wsze czasy...

Przypominając - takie nastroje panowały jeszcze w ubiegłej dekadzie. Czas oczekiwania wreszcie dobiegł końca i sympatycy serii mają prawo ostrzyć sobie zęby na nadchodzący film. Na Netflixie ciąży teraz odpowiedzialność dorównania ich oczekiwaniom.

Plac Honorowy przed Spodkiem w Katowicach. Kolejki podczas Intel Extreme Masters 2019Absolutny fenomen. Jedyna taka kolejka na świecie. Każdy chciał w niej stać

Więcej o: