Odświeżona wersja polskiego hitu. Część graczy dostanie ją za darmo

Odświeżona wersja Chernobylite zbliża się wielkimi krokami. Zagrają w nią posiadacze PS5 i Xbox Series X, a także użytkownicy komputerów stacjonarnych. W ręce graczy trafi także nowy dodatek.

Chernobylite można śmiało uznać za sukces polskiego studia The Farm 51. Gra może pochwalić się niezłymi ocenami zarówno ze strony krytyków, jak i graczy. Ci wkrótce będą mogli cieszyć się zaktualizowaną zawartością gry.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

Sukces w klimacie katastrofy nuklearnej

Chernobylite, gra polskiego studia The Farm 51 ukazała się na komputery,konsole PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w ubiegłym roku. Gra spotkała się z miłym przyjęciem, o czym mogą świadczyć oceny ze strony Metacritic. Metascore survival horroru znad Wisły wynosi 75/100, zaś opinie użytkowników były jeszcze bardziej pochlebne - 80/100.

Zagłębiając się w Chernobylite, gracz wciela się w byłego fizyka, który w przeszłości pracował w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Po 30 latach od katastrofy powraca do Zony, aby odszukać ukochaną. Zastosowanie techniki fotogrametrii podczas procesu produkcji pozwoliło producentom zamieścić w tytule miejsca, które  naprawdę można odwiedzić w Czarnobylu.

Destiny 2.Sony z nową strategią na najbliższe lata. Inwestycje warte miliardy dolarów

Odświeżona odsłona gry i nowe DLC

Już 21 kwietnia 2022 roku Chernobylite trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X w odświeżonej odsłonie dedykowanej konsolom nowej generacji. Aktualizacja gry wprowadzi dwa tryby graficzne: Dynamiczny, o rozdzielczości 4K i klatkarzu na poziomie 30 FPS lub chwalący się ultra detalami FULL HD z obsługą 60 klatek.

Powodów do narzekania nie mają także gracze pecetowi. Nowa wersja gry trafi także na komputery osobiste i dla posiadaczy tytułu będzie w pełni darmowa. Dodatkowo tego samego dnia premierę będzie mieć dodatek Blue Flames, który oprócz dodania nowej broni, pozwoli także zgłębić historię na temat bohaterów z podstawki.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Co to oznacza dla graczy i dla PlayStation?Władze USA patrzą na ręce Microsoftu. Chodzi o rekordową transakcję

Więcej o: