Sony odpowiada Microsoftowi. Kolejne przejęcie w branży gier. Na stole miliardy dolarów

Twórcy Destiny wykupieni przez Sony. Na stół trafiły miliardy dolarów.

Sony Interactive Entertainment wzbogaca się o kolejne studio. Tym razem producent PlayStation pozyskał Bungie, twórcę serii Halo oraz Destiny.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Na stole miliardy dolarów

Wyścig zbrojeń hegemonów branży gier komputerowych wydaje dopiero się rozpędzać. Zaledwie przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o przejęciu przez Microsoft studia Activision Blizzard. Dziś do interesującego transferu doszło po drugiej stronie barykady - w Sony.

Sony Interactive Entertainment, wykładając na stół 3,6 miliarda dolarów, pozyskało Bungie. To firma stojąca między innymi za stworzeniem Halo, zaś w ostatnim czasie skupiająca się nad rozwojem Destiny, strzelance MMO RPG osadzonej w kosmosie.

Jak wspomina Jim Ryan, dyrektor operacyjny Sony, jest podekscytowany dołączeniem Bungie do rodziny PlayStation. Podmioty współpracowały ze sobą od momentu powstania serii Destiny.

Future Stars to nadchodzące wydarzenie w FIFA 22.Nadchodzi nowy event w FIFA 22. To przyszłe gwiazdy

Wolność wydawnicza

Przy okazji przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, gracze od razu zaczęli zadawać pytania o przyszłość serii Call of Duty na konsolach PlayStation. W przypadku wykupu Bungie, Sony natychmiastowo wydało stosowne oświadczenie.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Chcę, aby to było jasne dla społeczności. Bungie pozostanie niezależnym producentem i wydawcą gier na wiele platform - uspokaja Jim Ryan. Użytkownicy PC-tów i Xboxów mogą zatem spać spokojnie, Destiny nie zniknie z ich urządzeń.

Jak się jednak okazuje, pozyskanie Bungie może nie być końcem prężnych działań Sony Interactive Entertainment. W wywiadzie z GamesIndustry Jim Ryan wspomina, że powinniśmy oczekiwać przejęć kolejnych studiów. Zaprzecza także, jakoby miała to być próba konsolidacji branży - twierdzi, że ma to związek z realizacją wspólnej wizji i większych możliwości rozwoju poprzez współpracę.

Dziedzictwo Hogwarty Hogwarts Legacy Harry Potter graNowa gra w świecie Harryego Pottera. Zagramy jeszcze w tym roku?

Więcej o: