Nowa gra w świecie Harryego Pottera. Zagramy jeszcze w tym roku?

Premiera Dziedzictwa Hogwartu zbliża się z dnia na dzień. Choć nie znamy dokładnej daty wiemy, że nastąpi ona w tym roku.

Seria książek, filmów i gier traktująca o przygodach nastoletniego czarodzieja stanowiła znaczną część dzieciństwa kilku pokoleń. Już wkrótce będziemy mogli ponownie odwiedzić świat Harry’ego Pottera za sprawą nadchodzącej gry Hogwarts Legacy.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Premiera jeszcze w 2022 roku

Hogwarts Legacy zapowiedziano przed kilkoma laty. Pierwotnie premierę zaplanowano na 2021 rok, jednak została ona przesunięta. Nie znamy daty premiery, jednak możemy być pewni, że tytuł trafi w ręce graczy jeszcze w tym roku. Tak wynika z wpisu Jasona Kilara, dyrektora generalnego WarnerMedia, zamieszczonego na Twitterze.

Kilar w krótkim poście zamieścił plany na najbliższe miesiące. W celach do zrealizowania wymienił między innymi uruchomienie platformy HBO Max w kolejnych krajach, a także wydanie pełnego zestawu wyczekiwanych gier. Hogwarts Legacy nie zostało wspomniane bezpośrednio w samym przekazie tekstowym, lecz do postu została dołączona grafika wspomnianej gry.

Geralt, jakiego znamy z gry 'Wiedźmin 3' Duże przeceny na Steamie. Wiedźmin, FIFA, Far Cry i wiele innych

Leaker dostarcza więcej informacji

Trzeba przyznać, że post Kilara mógł jedynie uspokoić fanów martwiących się o proces powstawania gry. Znacznie większą ilość informacji fani mogli za to uzyskać z nieoficjalnych źródeł. Jednym z nich jest leaker, który kryje się na Twitterze pod pseudonimem AccountNGT.

Ten przekazał kilka ciekawych informacji: w lipcu lub marcu światło dzienne ma ujrzeć kolejny trailer. Odbędzie się to podczas nadchodzącej imprezy Playstation. Klip wideo ma skupiać się na umiejętnościach postaci. Dodatkowo ujawnił, że premiery gry możemy spodziewać się w drugiej połowie 2022 roku.

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami w Hogwarts Legacy zagramy na szerokiej gamie urządzeń. Będa to komputery osobiste, konstole PlayStation 4 i Playstation 5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S.

Fragment rozgrywki UFL. Darmowy konkurent FIFY oficjalnie zapowiedziany. Nowa gra wygląda obiecująco [WIDEO]

Więcej o: