Darmowy konkurent FIFY oficjalnie zapowiedziany. Nowa gra wygląda obiecująco [WIDEO]

Po wieczornej prezentacji wiemy już znacznie więcej o grze United Football League. Produkt ma zatrząsnąć rynkiem gier sportowych, ale dotychczas nie zdradzał zbyt wiele na swój temat. Teraz do sieci trafiła zapowiedź tytułu od Strikerz Inc.

Mamy pierwsze nagrania pochodzące bezpośrednio z UFL. To nowa gra piłkarska, która będzie konkurowała z EA Sports i Konami na rynku sportowym. Do współpracy UFL zaprosiło m.in. Cristiano Ronaldo.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Nagrania z wewnątrz gry

Dotychczas dostawaliśmy strzępki informacji na temat United Football League. Przede wszystkim producent nie pokazywał nagrań bezpośrednio z gry, przez co słowa o rzucaniu wyzwania konkurencji trzeba było traktować z dystansem. Strikerz Inc. jednak w końcu pochwaliło się swoim produktem na szerszą skalę, prezentując na YouTube'ie oficjalny trailer. 

Widzimy w nim nagranie stanowiące fragment meczu. Dzięki temu mamy mniej więcej podgląd na grafikę, a także mechanikę gry. To drugie może wydawać się lekko ślamazarne. Może być to jednak tylko takie wrażenie, bo na dokładniejszą ocenę musimy poczekać z bardziej obszernym gameplayem. Poniżej zapowiedź UFL:

 

Dodatkowe informacje

Nagranie nie przedstawia tylko mechaniki gry, ale zdradza również wiele innych informacji. Dowiadujemy się o trybie zarządzania klubem, który nieco przypomina tryb Ultimate Team w FIFIE, gdzie piłkarze również mają swoje karty. Na nagraniu widzimy logo kilku drużyn - to Szachtar Donieck, Besiktas, West Ham i AS Monaco. Przy piłkarzach ambasadorach - Romelu Lukaku, Roberto Firmino, Kevinie De Bruyne i Ołeksandrze Zinczenko nie widać herbu ich prawdziwych klubów. Dlaczego? Bowiem UFL na razie nie ma na nie licencji, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych klubów. 

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dodatkowo gracze będą mieli możliwość tworzenia strojów, stadionów i zapewne również innych dodatków. To również nie jest nowość, bo FIFA w trybie kariery oferuje już takie rozwiązania. Na koniec dowiadujemy się o premierze, ale nie o jej dokładnej dacie. Producent bowiem przekazuje, że gra nadejdzie "kiedy będzie gotowa", ale jeszcze w 2022 roku. 

United Football League będzie grą piłkarską, która będzie za darmo dostępna na wszystkie platformy - PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i PC. Oparta jest na silniku Unreal Engine. 

Cristiano Ronaldo został twarzą marki UFL. Ronaldo twarzą nowej gry piłkarskiej! To konkurencja FIFY. Jak w niej wygląda?

Więcej o: