Epic Games inwestuje w Polsce. Rozpoczęło współpracę ze studiem

Epic Games, amerykańska firma znana między innymi z Fortnite'a, powiększyła swój zespół. Nawiązała bowiem współpracę z polskim studiem, tym samym otwierdając w naszym kraju swego rodzaju oddział.

Plastic Studios to polska grupa, która nawiązała bliską współpracę z Epic Games. Studio jest znane z takich gier jak Bound, Datura i Linger In Shadows. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Polskie studio Epic

Amerykański deweloper rozszerza działalność i niejako powiększa swój zespół. Firma bowiem "inkubowała" nowe studio gier, czyli Plastic Studios, które ma siedzibę w Polsce. Polacy będą pracować nad różnymi rzeczami związanymi z grami, ale także będą konsultować się z innymi oddziałami i ewentualnie im doradzać. 

- Nasz zespół jest niesamowicie dumny, że może stać na czele rozwoju firmy Epic w Polsce — powiedział Michał Staniszewski, dyrektor studia w Epic Games. „Polska to rozwijające się centrum największych talentów inżynieryjnych, których potrzebujemy, aby tworzyć niesamowite nowe wrażenia z gier dla graczy z całego świata - twierdzi Staniszewski. 

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z czego dotychczas słynęło Plastic Studios? To takie gry jak Bound, Datura i Linger in Shadows. Pierwszy tytuł to produkcja na wyłączność dla PlayStation 4. Można więc powiedzieć, że Polacy mają doświadczenie we współpracy z ogromnymi firmami związanymi z rozrywką. 

Co ciekawe Plastic Studios prowadzi aktualnie rekrutację, ale w imieniu Epic Games. Amerykanie więc sprawują pieczę nad sprawami związanymi z organizacją, ale Polacy nadal zachowają na tyle dużą autonomię, by nie zniknąć pośród innych zatrudnionych pracowników w Epic. 

Selfmade w barwach VitalityEuropejska drużyna marzeń z pierwszymi zwycięstwami. Zła passa przełamana?

Więcej o: